Finał Młodego Concilium oraz Wielka Doroczna Debata Concilium Civitas

Udostępnij strone

16.07.2021

Już w ten weekend odbędzie się finał drugiej edycji Młodego Concilium oraz Wielka Doroczna Debata Concilium Civitas. O wyjątkowości wydarzenia stanowi jego forma – tegoroczni maturzyści spotykają się z autorytetami świata akademickiego, by podjąć dyskusję o pandemicznej rzeczywistości.

Finał II edycji Młodego Concilium

Podczas tegorocznego finału 10. laureatów konkursu wystąpi ze swoimi zwycięskimi esejami nt. „Po pandemii: gorszy świat, lepszy świat, inny świat”. Spośród kilkuset prac, które nadeszły na konkurs, o ostatecznej kolejności w pierwszej dziesiątce decydowały Członkinie i Członkowie Concilium Civitas: dr Paweł Bukowski (London School of Economics), prof. Marta Figlerowicz (Yale), dr. Wojciech Paczos (Uniwersytet w Cardiff), prof. Wojciech Sadurski (Uniwersytet w Sidney), prof. Dariusz Wójcik (Oxford), prof. Ania Zalewska (Uniwersytet Bath) i prof. Jan Zielonka (Oxford, Wenecja).

Wielka Doroczna Debata – Stan gry 2021!

Po sobotnim finale przyjdzie czas na niedzielną debatę! Już o 14.00 odbędzie się panel z udziałem członków Concilium Civitas i laureatów konkursu, następnie o godzinie 18.30 rozpocznie się Wielka Doroczna Debata – Stan gry 2021! W panelu udział wezmą profesorowie, członkowie Concilium Civitas:

  • Jan Kubik (Rutgers, Londyn): Mity przeciw oświeceniu, czyli faszyzacja wszystkiego;
  • Ireneusz Paweł Karolewski (Lipsk): Integracja i dezintegracja: Zachód, Unia, NATO;
  • Monika Nalepa (Chicago): Przywództwo i polityka;
  • Krzysztof Jasiewicz (Lexington): Polaryzacja i demokracja;
  • Marta Figlerowicz (Yale): Wojna w sieci;
  • Małgorzata Fidelis (Chicago): Wojna kulturowa jako strategia polityczna.

Debatę poprowadzi Jacek Żakowski (Polityka i Collegium Civitas).

Więcej szczegółów: http://conciliumcivitas.pl/ 

Serdecznie zapraszamy!