Gra o karierę w Collegium Civitas – kolejna edycja ogólnopolskiego projektu

Udostępnij strone

13.05.2022

Centrum Karier Collegium Civitas po raz drugi dołączyło do ogólnopolskiego projektu „Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie” pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy KRASP oraz Przewodniczącego KRASP.

W ramach projektu, Centrum Karier CC organizuje w tym roku akademickim wyjątkowe warsztaty online pod wspólnym szyldem „Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie”. Spotkania na platformie MS Teams są otwarte dla wszystkich Studentek, Studentów, Słuchaczek i Słuchaczy Collegium Civitas oraz osób spoza Uczelni.

 

Tegoroczna edycja odbędzie się od 16 do 20 maja 2022 r.

 


 

Poniedziałek 16.05. godz. 17:00

Jak unikać raf w karierze w branży marketingowej i nie tylko?

Prowadzący: Marcin Olkowicz – trener biznesu, edukator, doradca kariery, konsultant ds. rozwoju kompetencji. Przewodniczący i animator sektorowej rady ds. kompetencji (komunikacja marketingowa).

Pracę w tej branży znajdują absolwenci bardzo wielu specjalności: od socjologii i nauk społecznych, przez zarządzanie, kierunki artystyczne czy inżynierskie. Na adeptów branży czekają różne pułapki i rafy. Których z nich da się uniknąć? Na co zwracać uwagę w trakcie budowania swojej kariery? Czy są jakieś mroczne strony kariery w marketingu? W trakcie webinarium zajmiemy się m.in. tymi zagadnieniami i odpowiedziami na te pytania.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96hps

 

 

Poniedziałek 16.05 godz. 18:00

Pierwszy krok w karierze z Europass

Prowadzący: Piotr Głusiec i Wiktoria Chyżniak – są pracownikami Krajowego Centrum Europass funkcjonującego w strukturze Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Podczas webinarium omówimy oraz pokażemy, jakie narzędzia i możliwości daje Europass.

Cyfrowa usługa Europass to zestaw narzędzi i informacji dostępnych online, które ułatwiają zarządzanie każdym etapem edukacji i kariery zawodowej. Dzięki serwisowi można w jednym, dostępnym online miejscu zapisywać informacje na temat doświadczenia zawodowego, odbytych wolontariatów, wyników naukowych, osiągnięć, nagród i publikacji.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96hl8

 

 

Wtorek 17.05 godz. 17:00

Czy ujawniać orzeczenie o niepełnosprawności podczas rekrutacji?

Prowadząca: Agnieszka Zborowska – doradca zawodowy, psycholog, menedżer. Od piętnastu lat skutecznie łączy kompetencje psychologa klinicznego, job-coacha i doradcy w pracy z osobami z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Niepełnosprawność, szczególnie ta niewidoczna, podczas poszukiwania pracy i rozmowy kwalifikacyjnej budzi wiele pytań i wątpliwości. Firmy są coraz bardziej otwarte na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, ale nadal można spotkać się z przejawami dyskryminacji i nierównego traktowania. Co zrobić, by tego uniknąć? Centrum Karier Collegium Civitas wraz z Fundacją Grupy ERGO Hestia Integralia zapraszają na webinar, podczas którego dowiesz się: czy wspominać o orzeczeniu o niepełnosprawności w CV lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96h4s

 

 

Wtorek 17.05 godz. 19:00

Budowanie marki osobistej. Od czego zacząć?

Prowadząca: Iwona Caputa – właścicielka firmy Black Cat Company, trener biznesu, akredytowany coach ICF, doradca biznesowy, wykładowca akademicki. Szkoli, prowadzi warsztaty oraz webinary z kilku dziedzin: budowania marki, strategii rozwoju firmy, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku, autoprezentacji oraz budowania modeli biznesowych.

Marka to suma wrażeń, skojarzeń i emocji, które budzimy w osobach, które spotykamy w życiu osobistym i zawodowym. Już w czasie studiów warto zainwestować czas w przyjrzenie się swojej marce osobistej i zaplanować kierunek oraz rozwój. Jeśli jesteś na początku drogi, to dowiesz się od czego zacząć budowanie marki osobistej, reputacji i wizerunku, online i offline.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96hn4

 

 

Środa 18.05 godz. 19:00

Czasem masz tylko 30 sekund… Przygotowanie do elevator pitch.

Prowadząca: Iwona Caputa – właścicielka firmy Black Cat Company, trener biznesu, akredytowany coach ICF, doradca biznesowy, wykładowca akademicki. Inspiruje ludzi i firmy do podążania własną ścieżką. Szkoli, prowadzi warsztaty oraz webinary z kilku dziedzin: budowania marki, strategii rozwoju firmy, budowania marki pracodawcy, sztuki komunikacji, budowania wizerunku, autoprezentacji oraz budowania modeli biznesowych.

Podczas webinaru zdobędziesz wiedzę o tym, jak przygotować ciekawą autoprezentację. Obalimy też mity o elevator pitch. Szykuj kartkę, długopis i dobry humor.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96hnb

 

 

UWAGA! spotkanie odwołane!

Czwartek 19.05 godz. 18:00

Jak ogarnąć dobry staż i wykorzystać go na maksa?

Prowadząca: Elżbieta Watemborska – jestem doradcą zawodowym i psychologiem z ponad 8-letnim doświadczeniem pracy w obszarze HR: rekrutacji, rozwoju, współpracy z biznesem. Wspieram osoby na różnych etapach ich ścieżki zawodowej w odnajdywaniu satysfakcjonującej roli zawodowej.

Większość osób wchodzących na rynek pracy skupia się na napisaniu dobrego CV i przeczesywaniu portali w poszukiwaniu ofert praktyk. Wielu jednak zapomina o tym, jak ważne jest określenie, czym dla niego jest dobry staż. Jeszcze mniej osób świadomie planuje, w jaki sposób rozwinie konkretne kompetencje i efektywnie wykorzysta czas spędzony za zbieraniu pierwszych doświadczeń zawodowych.

Podczas webinaru dowiecie się: jak zdefiniować dla siebie dobry staż, co wziąć pod uwagę i czym się kierować?

Link do spotkania: https://tiny.pl/96hvb

 

 

Czwartek 19.05 godz. 19:00

Otwieranie biznesu – Szanse i zagrożenia oczami młodego przedsiębiorcy

Prowadzący: Łukasz Pakuła – Aktualnie prowadzę trzy firmy w różnych branżach. Jestem współautorem książki „Kryzys szansa. Jak rozwinąć siebie i biznes w czasach zawieruchy?” Specjalizuję się w pośrednictwie finansowym oraz sprzedaży internetowej.

Opowiemy Wam jak wygląda otwieranie biznesu oczami młodego przedsiębiorcy. Podczas webinaru dowiesz się: – Jakie są szanse a jakie zagrożenia otwierania w młodym wieku przedsiębiorstwa. – Uświadomisz sobie jakie są najczęstsze obawy związane z otwieraniem firmy. – Jak szukać pomysłu na siebie oraz biznes. – Jak weryfikować pomysł oraz jak znaleźć finansowanie na jego wdrożenie. – Czym są przekonania i jak z nimi pracować.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96h2q

 

 

Piątek 20.05 godz. 17:00

Praktyki studenckie w ramach programu Erasmus+

Prowadząca: Anna Jachimiak – Erasmus+ and International Exchange Coordinator w Dziale Współpracy i Promocji Międzynarodowej Collegium Civitas.

Udział w programie pozwala otrzymać wsparcie finansowe w formie stypendium, uznanie wyników i uzyskanych punktów ECTS po powrocie z wymiany, a także umożliwia doskonalenie znajomości języka obcego i rozwijanie kompetencji docenianych przez pracodawców. Takie doświadczenie bardzo przydaje się w przyszłości w staraniach o pracę w międzynarodowym środowisku, gdzie ważne są kompetencje miękkie: umiejętności komunikacyjne, umiejętność rozwiązywania problemów, zarządzania czasem i zadaniami, gotowość na zmiany. Doświadczenie z wymiany zagranicznej jest cennym punktem w CV, który wyróżni Cię na rynku pracy.

Link do spotkania: https://tiny.pl/96h2r