Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024

Udostępnij strone

18.06.2024

14 czerwca 2024 roku był wyjątkowym dniem w kalendarzu Collegium Civitas.
W ten słoneczny piątek odbyły się dwa uroczyste wydarzenia akademickie: Graduacja oraz Zakończenie Roku Akademickiego 2023/2024, a zaprzyjaźniony z naszą Uczelnią Dom Polonii w Warszawie, stał się miejscem pełnym emocji, wzruszeń i radości.


Graduacja

Absolwentki i Absolwenci Collegium Civitas już przed południem zaczęli gromadzić się w Domu Polonii, ubrani w togi i birety, gotowi na jedno z najważniejszych wydarzeń w ich akademickim życiu.

Wydarzenie prowadziła Kateryna Hashuta, absolwentka kierunku International Relations w Collegium Civitas, która podkreśliła, jak ważne było wsparcie bliskich, wykładowców i promotorów oraz przedstawicieli Zespołu Rektorskiego, przez cały okres studiów. W części oficjalnej głos zabrali Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, który w ciepłych słowach pogratulował absolwentom ich osiągnięć oraz Prorektor ds. studenckich, dr Paweł Maranowski.

Swoimi refleksjami na temat studiów podzielił się także Teodor Pluta, absolwent kierunku Stosunki Międzynarodowe w Collegium Civitas. Życzył kolegom i koleżankom sukcesów na dalszej drodze zawodowej.

Kulminacyjnym punktem ceremonii było wręczenie listów gratulacyjnych. Absolwentki i Absolwenci, którzy ukończyli studia z wyróżnieniem, zostali uhonorowani jako pierwsi, a każdy z nich odbierał list z rąk Rektora i Prorektora. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem i tradycyjnym rzuceniem biretami, a następnie wszyscy uczestnicy udali się na symboliczną lampkę szampana, aby kontynuować świętowanie.

Zakończenie Roku Akademickiego

Wieczorem, w Ogrodach Domu Polonii odbyła się natomiast uroczystość Zakończenia Roku Akademickiego 2023/2024, na której obecni byli zarówno studenci i studentki studiów pierwszego i drugiego stopnia, słuchacze/czki studiów podyplomowych i UTW oraz przedstawiciele kadry naukowo-dydaktycznej i administracji Uczelni.

Ceremonię ponownie prowadziła nasza absolwentka Kateryna Hashuta. Profesor Stanisław Mocek, Rektor naszej Uczelni, w kilku słowach podsumował miniony rok akademicki, a dr Paweł Maranowski, Prorektor ds. studenckich życzył przede wszystkim powodzenia na sesji egzaminacyjnej. Po części oficjalnej był czas na występy artystyczne studentek i studentów Collegium Civitas. Utwory muzyczne i tańce w wykonaniu utalentowanych studentów pokazały, jak różnorodna jest nasza społeczność. Wraz ze studentami na scenie wystąpił także prorektor Maranowski, grający na gitarze elektrycznej. Po występach goście kontynuowali świętowanie, wymieniając się wspomnieniami i planami na przyszłość.

Dziękujemy wszystkim, za świętowanie z nami tego dnia pełnego wzruszeń, radości i dumy. Życzymy powodzenia wszystkim absolwentkom/om Collegium Civitas, którzy opuszczają Uczelnię gotowi na nowe wyzwania i przygody, które przyniesie im życie. Studentkom i studentom życzymy natomiast powodzenia na sesji egzaminacyjnej.

Zdjęcia wykonał Krystian Szczęsny.