Indeksy Collegium Civitas dla laureatów konkursu „Ja, Polska, Europa, świat – 2040”

Udostępnij strone

01.06.2020

Miło nam poinformować, że indeksy Collegium Civitas, które były nagrodą w konkursie na esej, artykuł lub reportaż „Ja, Polska, Europa, świat – 2040”, zdobyli: Zuzanna Bacia z I LO im. Jana Smolenia w Bytomiu oraz Mateusz Smyrski z I LO im. Mikołaja Kopernika w Bielsku-Białej. Serdecznie gratulujemy!

 

Konkurs „Ja, Polska, Europa, świat – 2040” zorganizowany został w ramach Concilium Civitas przez Fundację Collegium Civitas i Związek Nauczycielstwa Polskiego we współpracy z „Gazetą Wyborczą” oraz partnerami akademickimi, w tym Collegium Civitas. Do udziału w projekcie tegorocznych licealistów zapraszali m.in. noblistka Olga Tokarczuk, laureat Nike 2019 Mariusz Szczygieł czy Justyna Suchecka, dziennikarka od lat zajmująca się tematyką edukacji w Polsce.

 

Sto najlepszych prac, których autorzy otrzymali zaproszenia do Młodego Concilium, a następnie czołową dwudziestkę, wybrali studenci dziennikarstwa i nowych mediów w Collegium Civitas. Wyboru najlepszych dziesięciu prac i ustalenia kolejności zajętych przez nie miejsc dokonali członkowie Concilium Civitas, czołowi polscy naukowcy pracujący na najlepszych zagranicznych uniwersytetach.

 

Prace dziesięciorga laureatów i kolejnych dziesięciu wyróżnionych licealistek i licealistów zostaną zamieszczone w „Almanachu Młodego Concilium”.

 

Członkowie Młodego Concilium wezmą udział w wirtualnym spotkaniu 11 i 12 lipca br., by w trakcie publicznych paneli i debat przedyskutować z członkami Concilium Civitas najważniejsze problemy współczesnej Polski i świata.

 

Więcej informacji na: https://wyborcza.pl/7,162657,25987272,kto-z-tegorocznych-maturzystow-napisal-najlepszy-esej-ja-polska.html