Jakie scenariusze zmian aktualnie pisze COVID-19? – zapis webinarium

Udostępnij strone

08.05.2020

Koronawirus zmienił sytuację nas wszystkich radykalnie i w jednej chwili. Zmianie uległy nie tylko teraźniejsze decyzje, ale też tzw. megatrendy prognozujące scenariusze rozwoju na bliższą i dalszą przyszłość. Jakie scenariusze zmian aktualnie pisze COVID-19? – temu tematowi poświęcone było seminarium online przygotowane przez dra Davida Kalisza. W związku z licznymi prośbami udostępniamy zapis wykładu.

W obliczu pandemii gospodarka światowa stanęła przed nowymi wyzwaniami. Celem seminarium było pokazanie, jakie konsekwencje niesie teraźniejszość m.in. w sferze biznesu, procesów gospodarczych oraz środków komunikacji.

Głównym prelegentem i prowadzącym spotkanie był dr David Kalisz – doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalizujący się w badaniach rynku współczesnych mediów, strategii przedsiębiorstw i innowacji w nowej gospodarce. Twórca pierwszego w Polsce kursu Blue Ocean Strategy & Shift -sposobu tworzenia nowej przestrzeni rynkowej.

Spotkanie prowadzone przez dra Davida Kalisza odbyło się 22 kwietnia na platformie Zoom i zgromadziło prawie 100 uczestników.

Po przedstawieniu przez prowadzącego głównych tez dotyczących możliwych scenariuszy przyszłości po pandemii COVID-19 wywiązała się bardzo ciekawa e-dyskusja z udziałem zarówno naukowców, ekspertów zajmujących się ekonomią czy socjologią, jak i osób spoza świata naukowego, zainteresowanych tym, jak wirus wpłynie na nasze codzienne życie.

Wydarzenie współorganizowały Katedra Zarządzania Collegium Civitas i Ośrodek Badań nad Przyszłością działający na naszej uczelni.

Zapraszamy do oglądania!