„Korea Południowa. Gospodarka, Społeczeństwo, K-kultura” – nowa książka dr Wioletty Małoty

Udostępnij strone

20.05.2020

Miło nam poinformować, że 27 kwietnia 2020 odbyła się premiera książki „Korea Południowa. Gospodarka, społeczeństwo, k-kultura” dr Wioletty Małoty, wykładowczyni Collegium Civitas specjalizującej się m.in. w różnicach kulturowych, które bada i o których uczy. W nowej książce dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie społeczeństwa Korei Południowej.

Korea Południowa to kraj, który dokonał trzech cudów – gospodarczego, społecznego i stabilizacji politycznej. Stanowi wyjątkowy przykład na to, jak kraj o najniższym dochodzie narodowym w ciągu 70 lat przekształcił się w mocarstwo o jednej z najsilniejszych gospodarek świata oraz o niezwykłej sile oddziaływania na międzynarodową społeczność, czyli tzw. soft power. Sukces ten osiągnęli Koreańczycy m.in. dzięki swoim cechom charakteru, które składają się na tzw. koreańskość. Autorka przedstawia te cechy – emocjonalność i dynamizm, kreatywność i innowacyjność, patriotyzm obywatelski i instytucjonalny oraz tolerancję religijną, podając przykłady z życia społecznego, które stanowią o koreańskości.

Korea Południowa. Gospodarka, społeczeństwo, k-kultura” to lektura dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę o tym fascynującym kraju i zrozumieć jego społeczeństwo. To książka dla osób, które w najnowszej historii, sukcesach i w zmianach zachodzących w innych społeczeństwach lubią szukać inspiracji i refleksji. A dla tych, którzy pracują z Koreańczykami lub wybierają się do Korei, to lektura obowiązkowa. Książka zawiera wiele zdjęć z Korei Południowej ilustrujących opisywane zjawiska.

Album z dodatkowymi zdjęciami z architekturą Korei można obejrzeć online na stronie www.difin.pl, w zakładce Materiały przy opisie książki.

Książka do nabycia w księgarni internetowej wydawnictwa Difin na www.difin.pl oraz innych księgarniach internetowych.

 

 

Fot. Materiał promocyjny Wydawnictwa Difin