Mobilne udogodnienia w Collegium Civitas

Udostępnij strone

22.03.2022

Nasza Uczelnia wprowadza aplikację mStudia oraz mLegitymację – rozwiązania mobilne wspomagające proces studiowania.

Z przyjemnością informujemy o dostępności aplikacji mobilnej mStudia oraz studenckiej mLegitymacji!

Zapraszamy Studentki i Studentów Collegium Civitas do korzystania z mobilnych rozwiązań, które ułatwiają kontakt z Uczelnią oraz korzystanie z przywilejów studenckich.
Wykładowczynie i Wykładowców Collegium Civitas zachęcamy do używania aplikacji mobilnej, dzięki której wzrośnie wygoda realizacji procesu dydaktycznego.

 


Aplikacja mStudia

Dotychczas dostęp do e-systemów Uczelni był zapewniany przez witrynę internetową Wirtualnej Uczelni. Teraz Studentki i Studenci oraz Wykładowczynie i Wykładowcy Collegium Civitas mogą używać aplikacji mobilnej mStudia, której dostawcą jest PCG Academia.
Można ją pobrać ze sklepu Google Play oraz AppStore. Narzędzie jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami (standard WCAG 2.0).

 

Funkcjonalności aplikacji dla studiujących

Aplikacja zapewnia mobilny dostęp do aktualnych informacji o przebiegu studiów i ułatwia komunikację z kadrą dydaktyczną i administracyjną Collegium Civitas.
Po zalogowaniu użytkownik zyskuje bezpośredni dostęp do informacji dotyczących m.in. terminów zaliczeń i egzaminów, zdobytych ocen i planu zajęć.
Studentki i Studenci Collegium Civitas w aplikacji mStudia mogą sprawdzić stan rozliczeń finansowych, terminy opłat i dotychczasowe wpłaty, a także status swoich wniosków o stypendia. Dostępność danych kontaktowych wykładowców (przy nazwisku wykładowcy umieszczona jest ikona umożliwiająca wysłanie e-maila) ułatwia komunikację z prowadzącymi zajęcia. W aplikacji można także sprawdzić kontakty do pracowników administracyjnych Uczelni, informacje ogólne, zasady rekrutacji itp.

 

Funkcjonalności aplikacji dla prowadzących zajęcia

Po zalogowaniu Wykładowca/Wykładowczyni uzyskuje dostęp do planu prowadzonych przez siebie zajęć. Może sprawdzić ich szczegóły – np. lokalizację – lub ustawić powiadomienia.
Prowadzący może wysyłać do swoich Studentek i Studentów grupowe i indywidualne wiadomości poprzez aplikację – analogicznie do wysyłki przez Wirtualną Uczelnię.
Bezpośrednio w aplikacji jest także możliwe wpisywanie ocen do protokołów.

Aplikacja mStudia jest cały czas rozwijana – sukcesywnie będą dodawane kolejne funkcjonalności, zarówno dla studiujących, jak i dla prowadzących zajęcia.

 


mLegitymacja Studencka

Drugim udogodnieniem dla Studentek i Studentów Collegium Civitas, którzy mają PESEL, jest możliwość korzystania z elektronicznej legitymacji studenckiej w aplikacji mObywatel. Usługa mLegitymacja Studencka jest mobilnym odpowiednikiem plastikowej Elektronicznej Legitymacji Studenckiej. Pokazując ją na ekranie telefonu można potwierdzić status studenta, skorzystać z ulg i zniżek.

Oczywiście mLegitymacja jest wydawana z taką samą datą ważności, co jej plastikowy odpowiednik. Co istotne, mLegitymacja przestanie być ważna też w sytuacji, gdy posiadacz ją unieważni, straci status studenta lub gdy zostanie anulowana legitymacja plastikowa.

 

Jak wygenerować mLegitymację:

Usługa mLegitymacja Studencka dla Studentek i Studentów Collegium Civitas jest dostępna pod adresem internetowym https://m-legitymacja.civitas.edu.pl.
Jako login i hasło do mLegitymacji należy podać dane używane do logowania się do swojego konta Collegium Civitas.
Po zalogowaniu się należy kliknąć przycisk „Zleć”. Na wygenerowanie mLegitymacji trzeba poczekać około 20 min. – można pozostać na stronie, albo wrócić później. Po wygenerowaniu mLegitymacji wyświetli się kod QR i kod weryfikujący. Dalej należy postępować zgodnie z instrukcją na stronie.

Aby korzystać z mLegitymacji należy pobrać i zainstalować aplikację mObywatel, uruchomić aplikację i wybrać przycisk „dodaj dokument”, wybierając spośród kilku dostępnych pozycję mLegitymacja Studencka.

Aplikację mObywatel można pobrać ze sklepów Google Play i App Store. Aplikacja mObywatel wydawana jest i rozwijana przez Ministerstwo Cyfryzacji.