Odkryj prawo z Collegium Civitas! Nowy kierunek studiów w ofercie Uczelni.

Udostępnij strone

21.03.2024

Wystartowała rekrutacja na rok akademicki 2024/2025 w Collegium Civitas. W ofercie edukacyjnej pojawił się nowy kierunek – PRAWO – jednolite pięcioletnie studia magisterskie o profilu praktycznym.

Program studiów ma na celu przygotowanie przyszłych prawników do dynamicznie zmieniającego się świata, z naciskiem na interdyscyplinarne i praktyczne podejście do nauki.

Program jednolitych studiów magisterskich na kierunku Prawo w Collegium Civitas został zaprojektowany, aby wyjść naprzeciw współczesnym wyzwaniom rynkowym i społecznym. Kierownik Katedry Prawa w Collegium Civitas, doktor nauk prawnych, Tomasz Zalasiński podkreśla, że

„Uczelnia, poza klasycznym kursem akademickim i wykładami teoretycznymi stawia na praktyczne aspekty nauki, oferując studentkom i studentom możliwość uczestnictwa w warsztatach, praktykach i symulacjach rozpraw sądowych oraz stałą współpracę z praktykami wykonującymi zawody prawnicze, co umożliwi im zdobycie realnych doświadczeń już podczas studiów”. – i dodaje: „Zakładamy, że po studiach absolwent kierunku prawo będzie miał przed sobą szerokie spektrum możliwości rozwoju kariery zawodowej i wykonywania zawodów prawniczych, począwszy od ścieżki pracy w administracji rządowej, samorządowej, czy w służbach legislacyjnych rządu, poprzez pracę w wymiarze sprawiedliwości. Studia prawnicze w Collegium Civitas dadzą możliwość dobrego startu na aplikację sądową, notarialną, adwokacką oraz radcowską”.

„Uruchomienie kierunku prawo w Collegium Civitas to kolejny dowód na zaangażowanie naszej Uczelni w dostarczanie edukacji najwyższej jakości, która nie tylko odpowiada na bieżące trendy, ale także przewiduje przyszłe potrzeby rynku,” mówi prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas.

Proces rekrutacyjny

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych studiami w Collegium Civitas do składania dokumentów aplikacyjnych. Proces rekrutacji na rok akademicki 2024/2025 rozpoczął się już 20 marca. Pełna oferta studiów pierwszego, drugiego stopnia oraz studiów licencjackich oraz szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji są dostępne na oficjalnej stronie internetowej uczelni: https://civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna.