Pierwsze obrony online w Collegium Civitas

Udostępnij strone

22.04.2020

Na naszej uczelni 17 kwietnia z powodzeniem udało się przeprowadzić pierwsze dwie obrony całkowicie online z wykorzystaniem infrastruktury informatycznej. Zarówno praca licencjacka, jak i magisterska zostały obronione bezproblemowo – serdecznie gratulujemy studentom i promotorom!

 

17 kwietnia, o godzinie 15:30 i 16:30 odbyły się pierwsze egzaminy dyplomowe online w Collegium Civitas. Studenci byli doskonale przygotowani do tego wieńczącego studia spotkania z komisją. Nie zawiodła też technologia – obrony przebiegły bez zakłóceń, a całość – za zgodą wszystkich uczestników – została zarejestrowana z wykorzystaniem platformy Microsoft Teams. W egzaminach brali udział: student, członkowie komisji egzaminacyjnej oraz pracownik Działu Spraw Dyplomowych (organizator).

 

Pierwsza obroniona online praca to praca studenta Socjologii (studia I stopnia) na temat „Stereotyp Żyda we współczesnej kulturze polskiej. Badanie odbioru obrazu »Żyda z pieniążkiem« z wykorzystaniem wywiadów kwestionariuszowych”. Promotorem pracy był dr Krzysztof Kasianiuk.

 

Druga praca, tym razem magisterska, również była broniona na Socjologii. Temat pracy napisanej pod opieką dr Marty Sałkowskiej to „Zróżnicowanie ruchu »body positive«  na podstawie analizy kampanii I Am All Woman,  My Body Victory, Behind The Scars,  Project Body Hair oraz Bohoboco”.

 

Raz jeszcze serdecznie gratulujemy studentom i promotorom.

 

Przypominamy, że od 26 marca do odwołania zajęcia w Collegium Civitas są realizowane wyłącznie metodą e-learningową (w tym również lektoraty). Także administracja uczelni do odwołania pracuje w trybie zdalnym.

Proces kształcenia online w związku z pandemią wirusa COVID-19 udało się wdrożyć zgodnie z planem i przygotowanymi założeniami, a wszystkie zajęcia są realizowane zgodnie z programem studiów, a wkrótce odbędą się kolejne obrony online, także w języku angielskim.