Pomaganie osobom uchodźczym ze szczególnymi potrzebami. Podcast z udziałem dr Moniki Nowickiej 

Udostępnij strone

13.06.2024

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę w 2022 roku polskie organizacje pozarządowe okazały się głównymi podmiotami udzielającym pomocy uchodźcom z niepełnosprawnościami na tak dużą skalę. Jak sobie z tym zadaniem poradziły? Z jakimi wyzwaniami się zmierzyły, napotykając różnice kulturowe pomiędzy Polską i Ukrainą? Jakie perspektywy stoją przed ukraińskimi uchodźcami z niepełnosprawnościami, kiedy wojna dobiegnie końca? Dlaczego tak ważna jest właściwa polityka migracyjna i integracyjna? 

Zapraszamy do wysłuchania 4. odcinka podcastu „Społeczeństwo łatwopalne”. Gościnią red. Agnieszki Lichnerowicz jest dr Monika Nowicka, socjolożka specjalizująca się w tematyce migracji, kierowniczka projektu „Zwiększenie zdolności polskich i rumuńskich interesariuszy do zapewnienia wsparcia ukraińskim uchodźcom z niepełnosprawnościami w obszarach metropolitalnych Warszawy i Bukaresztu” (UNRF), realizowanego przez Collegium Civitas w partnerstwie z Research Institute for Quality of Life w Rumuńskiej Akademii Nauk. 

Podcastu można słuchać w serwisach: 

oraz na naszej stronie internetowej, gdzie dostępna jest także transkrypcja rozmowy. 

Wszystkie odcinki podcastu „Społeczeństwo łatwopalne” dostępne są na dedykowanej playliście na YouTubie. 

————————————————— 

Projekt „Podcasty i filmy popularyzujące nauki socjologiczne – rozwój kanału Civitas on Air” został dofinansowany ze środków budżetu państwa przyznanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II – Popularyzacja nauki”. 

Projekt UNRF jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z programu Granty Interwencyjne na podstawie decyzji BPN/GIN/2022/1/00102/DEC/1.