Ponad 900 absolwentów programu „Internacjonalizacja Szkolnictwa Wyższego” współorganizowanego przez Collegium Civitas

Udostępnij strone

22.03.2023

W kwietniu 2023 roku odbędzie się XI edycja szkolenia „Internacjonalizacja Szkolnictwa Wyższego”. Program organizowany jest przez Collegium Civitas we współpracy z Centrum Edukacji Polskiej w Kijowie.

Uczestnikami szkolenia „Internacjonalizacja Szkolnictwa Wyższego” są wykładowcy i kierownictwo z wielu ukraińskich uczelni, które obecnie przeżywają poważne trudności w swoim funkcjonowaniu, praktycznie na każdym poziomie i we wszystkich dziedzinach. Szkolenia zostały opracowane w taki sposób, aby stanowiły odpowiedź na aktualne wyzwania. Od 2018 roku w programie wzięło udział już ponad 900 wykładowców z ukraińskich instytucji szkolnictwa wyższego.

Wykłady i warsztaty prowadzą eksperci z Collegium Civitas na czele z prof. Stanisławem Mockiem, rektorem, dr Katarzyną Maniszewską, prorektor ds. współpracy z zagranicą, dr. dr. Rolandem Zarzyckim, prorektorem ds. dydaktycznych, dr. Pawłem Maranowskim, prorektorem ds. studenckich oraz dr. Sławomirem Klimkiewiczem, znanym ekspertem w zakresie stosunków międzynarodowych i komunikacji interkulturowej. Jednym z tematów jest program Erasmus+ i możliwości, jakie daje on ukraińskim środowiskom akademickim. Wykłady gościnne o programie Erasmus+ prowadzą czołowi eksperci z Narodowej Agencji Programu Erasmus+ i ESC, wśród nich Beata Skibińska, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wyższego.

Ze względu na ogromną popularność szkoleń, Collegium Civitas we współpracy z Centrum Edukacji Polskiej w Kijowie postanowiło zwiększyć ich liczbę z dwóch do trzech rocznie oraz przygotować nową ofertę szkoleniową dla absolwentów programu.

„Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie uczestniczyć w przekazywaniu wiedzy, która mamy nadzieję pomoże zmierzyć się z wyzwaniami w dziedzinie nauki i/lub nauczania ukraińskim naukowcom, a tym samym przyszłym pokoleniom, które będą brały udział w odbudowie powojennej Ukrainy.” – mówi Ilona Głowacka, starszy specjalista ds. rekrutacji i promocji międzynarodowej, koordynator programu „Umiędzynarodowienie szkolnictwa wyższego”.