Prezydent RP nadał dr. hab. Markowi Cichockiemu, prof. CC tytuł profesora

Udostępnij strone

31.03.2023

Dr hab. Marek Cichocki, prof. CC, został mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej profesorem nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

Z prawdziwą dumą informujemy o tym, że dr hab. Marek Cichocki, prof. CC, został mianowany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej profesorem nauk społecznych w dyscyplinie nauki o polityce i administracji.

Prof. Cichocki jest politologiem, filozofem, germanistą, znawcą stosunków polsko-niemieckich. Specjalizuje się w historii idei i filozofii politycznej, jest autorem i redaktorem naukowym licznych publikacji, m.in. „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” (Teologia Polityczna, 2018), „The Many Faces of Crisis. An Analysis of Crisis Management from an Economic and Political Perspective” (Peter Lang, 2019), „Contemporary States and the Crisis of the Western Order” (Peter Lang, 2020), „Początek końca historii. Tradycje polityczne w XIX wieku” (PIW, 2021), „Walka o świat” (PIW, 2022). W 2022 roku został uhonorowany Nagrodą im. Tomasza Merty „Między literaturą a historią”, przyznawaną w ramach Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Zdjęcie: www.niepodległa.pl