Prof. Halim Nezihoglu z Suleyman Demirel University odwiedził Collegium Civitas

Udostępnij strone

17.03.2023

W dniach 13-16 marca 2023 roku Collegium Civitas odwiedził prof. Halim Nezihoglu z Uniwersytetu SDU (Suleyman Demirel University) z Kazachstanu. Wizyta została zorganizowana w ramach programu Erasmus+.

Prof. Nezihoglu prowadził w naszej Uczelni zajęcia dotyczące geopolityki w Azji Centralnej oraz zagadnień związanych z migracjami. Profesor uczestniczył również w seminarium naukowym zorganizowanym przez Katedrę Socjologii, które stanowiło cenną okazję do wymiany poglądów z pracownikami Collegium Civitas.

Profesor, który na co dzień jest wykładowcą na Wydziale Prawa i Nauk Społecznych SDU, spotkał się także z przedstawicielami Działu Współpracy i Promocji Międzynarodowej oraz dr Katarzyną Maniszewską, Prorektor ds. współpracy z zagranicą. Omówiono możliwości dalszej współpracy pomiędzy Uczelniami. Nasz gość wziął także udział w wywiadzie przeprowadzonym przez młodych dziennikarzy – studentów Collegium Civitas dla rozgłośni Radio Pałacc.

Suleyman Demirel University w Kazachstanie jest uczelnią partnerską Collegium Civitas, wspólnie prowadzimy podwójne studia magisterskie na specjalności International Business and Negotiations.