Projekty badawcze Studentek i Studentów International Security Studies

Udostępnij strone

21.03.2022

Autorami publikacji są Studenci i Studentki z różnych krajów, uczestnicy programów dostępnych w Collegium Civitas – od europejskiego programu Erasmus+ po program szkoły letniej „Security and Society in the Information Age”, przeznaczony dla studiujących w uczelniach amerykańskich. Redaktorki publikacji: dr Katarzyna Maniszewska i dr Paulina Piasecka są ekspertkami z zakresu bezpieczeństwa i kierowniczkami programu International Security Studies.

W trakcie studiów w Collegium Civitas Uczestniczki i Uczestnicy pracowali nad własnymi projektami badawczymi – analizując wybrane, interesujące ich zagadnienie związane z bezpieczeństwem, takie jak: przeciwdziałanie terroryzmowi i zagrożeniom hybrydowym, bezpieczeństwo ekologiczne, prawa człowieka. Autorki i Autorzy poszukiwali rozwiązań i sformułowali propozycje rozwiązań, które mogą zostać wykorzystane przez ekspertów i instytucje zajmujące się bezpieczeństwem.

W pierwszym tomie publikacji znalazły się artykuły naukowe dotyczące:

  • infodemii – pandemii dezinformacji (Michał Pawela);
  • znaczenia kobiet w międzynarodowych misjach pokojowych (Loise Wachira);
  • perspektyw wykorzystania dronów (Rauan Zhaksybergen);
  • kwestii ewolucji prawa do prywatności w czasach kryzysu COVID-19 (Dao Thi Nguyet);
  • terroryzmu islamskiego w kontekście francuskim (Cédric Ménissier);
  • bezpieczeństwa ekologicznego (Yuliia Harashchenko);
  • chińskiej strategii sekurytyzacji informacji (Jefferson T. Stamp);
  • rozwoju terroryzmu (Mykola Blashkiv);
  • przemocy seksualnej (Khrystyna Pelchar).

Książka jest dostępna bezpłatnie, w formacie PDF, na licencji Creative Commons: link do książki w serwisie figshare.com.

International Security Studies to studia II stopnia, realizowane w języku angielskim, pod patronatem Centrum Badań nad Terroryzmem – wiodącego think-tanku i jednostki badawczej Collegium Civitas. Mają na celu kształcenie przyszłych liderów w dziedzinie bezpieczeństwa, którzy będą przygotowani do skutecznego stawiania czoła ciągle zmieniającym się wyzwaniom bezpieczeństwa we współczesnym świecie.

W roku akademickim 2020/2021 program został wyróżniony przez Ogólnopolski Konkurs i Program Akredytacyjny „Studia przyszłości”, co potwierdza nie tylko najwyższą jakość kształcenia, ale także to, że program odpowiada potrzebom rynku pracy. Program International Security Studies został również nagrodzony „Laurem Europejskim” za innowacyjne i unikatowe rozwiązania w zakresie umiędzynarodowienia studiów.

Dowiedz się więcej o studiach magisterskich na kierunku International Security Studies: https://www.civitas.edu.pl/pl/oferta-edukacyjna/international-security-studies-ii-st-st-po-angielsku

Zapisy na rok akademicki 2022/2023 rozpoczynają się 19 kwietnia.