Ruszyła rekrutacja w Collegium Civitas – poznaj magię studiowania!

Udostępnij strone

16.04.2020

15 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2020/2021 w Collegium Civitas.

Oferujemy kandydatom unikatowe i nowoczesne specjalności, takie jak Cyberbezpieczeństwo, Digital Marketing, Bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne czy Analityka danych, big data i kodowanie.

Oferta edukacyjna obejmuje studia I i II stopnia – ponad 60 specjalności na czterech kierunkach (w języku polskim i angielskim), studia dwujęzyczne polsko-angielskie i studia podyplomowe. – Co roku w ofercie edukacyjnej pojawiają się nowe specjalności, stworzone w oparciu o analizy potrzeb pracodawców, zmiany zachodzące na rynku pracy, bieżące i przyszłe wyzwania społeczno-gospodarcze oraz nowe trendy technologiczne i rozwojowe. W tym roku są to m.in. Analityka i design internetowy, Bezpieczeństwo międzynarodowe i klimatyczne, Marketing idei czy Digital Marketing – mówi prorektor Collegium Civitas ds. dydaktycznych, dr dr Roland Zarzycki.

Za nowatorskie działania i najwyższą jakość kształcenia Collegium Civitas zostało docenione certyfikatem Lider jakości kształcenia 2019 przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

Rekrutacja on-line

Collegium Civitas dołożyło wszelkich starań, aby rekrutację rozpocząć terminowo, pomimo trwającej pandemii wirusa COVID19. – Chcemy, żeby maturzyści, a tym samym kandydaci na studia w tej trudnej dla nich i dla nas wszystkich sytuacji mogli w normalnym trybie zapoznać się z niezwykle interesującą ofertą studiów w Collegium Civitas i mieli czas na dokonanie świadomego wyboru kierunku studiów i specjalności. Oczywiście szczegółowy terminarz przyjmowania dokumentów – a także rodzaj tych dokumentów – będziemy dostosowywać do decyzji władz państwowych, dotyczących przede wszystkim czasu i trybu przeprowadzenia matury. Gwarantuję, że zrobimy wszystko w naszej uczelni, aby pomóc kandydatom przejść ten proces możliwie bezproblemowo. Na każdym etapie mogą oni liczyć na wsparcie pracowników i wykładowców Collegium Civitas. Na naszej uczelni proces rekrutacyjny przebiegał od wielu lat w znacznej mierze zdalnie, a obecnie przebiega całkowicie bez potrzeby kontaktu fizycznego, co zapewnia bezpieczeństwo zarówno młodzieży, jak i rodziców kandydatów – zaznacza Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek.

 

Od 26 marca 2020 również wszystkie zajęcia na uczelni prowadzone są w trybie online – jest to kilkaset zajęć na studiach I i II stopnia oraz około 200 na studiach podyplomowych. Uczelnia w ciągu niecałych dwóch tygodni uruchomiła z sukcesem całościowe kształcenie on-line i jest gotowa do pracy zarówno w tradycyjnym, jak i zdalnym trybie.

 

Zarządzanie i marketing – studia z przyszłością i w ścisłej współpracy z pracodawcami

Katedra Zarządzania Collegium Civitas oferuje przyszłościowe studia na specjalnościach pożądanych przez rynek pracy. Zapotrzebowanie na wysokiej klasy specjalistów z zakresu takich specjalności jak Digital Marketing, Biznes międzynarodowy czy Analityka danych, Big Data i kodowanie już jest wysokie i stale rośnie.

W 2019 r. Collegium Civitas uruchomiło na kierunku Zarządzanie pierwszą edycję studiów dualnych, realizowanych w ścisłej współpracy z pracodawcami. Wraz z IAB Polska Związkiem Pracodawców Branży Internetowej utworzono specjalność Marketing internetowy i e-commerce, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem studentów. Część studiów realizowali oni w postaci płatnego stażu w firmach zrzeszonych w IAB Polska, m.in. w największych globalnych agencjach reklamowych i domach mediowych. Innowacyjny charakter tych studiów został doceniony prestiżowym certyfikatem Studia z przyszłością 2019 przyznawanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.

 

Nowe media i dziennikarstwo – praktyczny warsztat i szerokie perspektywy zawodowe

Uczelnia znana jest z kształcenia kolejnych pokoleń dziennikarzy, pracujących zarówno w tradycyjnych mediach, jak i prowadzących własne kanały w social mediach. Katedra Dziennikarstwa i Nowych Mediów kierowana przez Jacka Żakowskiego zgromadziła jako wykładowców wielu czołowych dziennikarzy, laureatów najważniejszych nagród branżowych. Zajęcia prowadzą m.in.: Michał Komar, pisarz i publicysta, Konrad Piasecki z TVN, Grzegorz Sroczyński z „Gazety Wyborczej”, Karolina Lewicka z Radia TOK FM, Roman Kurkiewicz z Halo.Radio, Edwin Bendyk z „Polityki” czy Rafał Woś z „Tygodnika Powszechnego”. To gwarancja rzetelnej wiedzy i praktycznego warsztatu dziennikarskiego.

Katedra prowadzi również aktywną działalność publicystyczno-społeczną, co jest jednocześnie okazją dla studentów na postawienie pierwszych kroków w zawodzie. Włączają się oni w organizację i obsługę medialną międzynarodowych konferencji, działają w studenckiej rozgłośni Radio PAŁACC i relacjonują międzynarodowe konkursy. W 2019 r. z inicjatywy kierownika Katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów powołano do życia Concilium Civitas, niezależną inicjatywę polskich naukowców reprezentujących nauki społeczne i pracujących w czołowych uczelniach zagranicznych. W jej ramach działa także Młode Concilium Civitas organizujące m.in. konkurs  dla maturzystów na esej, reportaż lub artykuł, w którym nagrodą jest indeks na wybrane studia w Collegium Civitas.

Absolwenci specjalności dziennikarskich Collegium Civitas odnoszą sukcesy zarówno w pracy w redakcjach mediów tradycyjnych, jak i w prowadzeniu własnych kanałów, jak np. laureat Grand Video Awards 2018 w kategorii „debiut roku” i Grand Video Awards 2019 w kategorii Publicystyka, wideorozmowa, Rafał Gębura, pomysłodawca i prowadzący kanał „7 metrów pod ziemią”.

 

Socjologia – nowoczesne specjalności i dobre zarobki

Socjologia w Collegium Civitas wykorzystuje tradycyjne narzędzia tej dyscypliny w tworzeniu innowacyjnych specjalności, odpowiadających na potrzeby współczesnego rynku pracy, takich jak Analityka i design internetowy czy Kryminologia. Jest to gwarancją zarówno doskonałej podbudowy teoretycznej, jak i praktycznej znajomości narzędzi oraz umiejętności zastosowania ich w badaniach z zakresu różnych gałęzi biznesu. Absolwenci Socjologii w Collegium Civitas znajdują zatrudnienie w ośrodkach badań społecznych i rynku, mediach, organach administracji rządowej i publicznej, ale także w agencjach marketingowych i PR-owych.

– Nasze studia mają swój unikatowy, interdyscyplinarny profil. Podejmujemy tematy, które dopiero pojawiają się w Polsce, i kształcimy liderów w tych obszarach. Ministerialne badania ekonomicznych losów absolwentów ELA 2019 potwierdzają, że absolwenci Collegium Civitas doskonale radzą sobie na rynku pracy, rozwijając się w wybranych specjalizacjach. Absolwenci socjologii w Collegium Civitas zarabiają najlepiej spośród absolwentów tego kierunku na wszystkich uczelniach – państwowych i prywatnych – w całej Polsce – mówi prorektor Collegium Civitas ds. studenckich, dr Paweł Maranowski.

 

Dyplomacja i stosunki międzynarodowe podwójny dyplom i kariera za granicą

Uczelnię wyróżnia wysoki poziom umiędzynarodowienia, praktyczne podejście do kształcenia docenione m.in. przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz kadra światowej klasy ekspertów. Porozumienia z zagranicznymi uniwersytetami (Anglia Ruskin University, Suleyman Demirel University i West Virginia University) umożliwiają studentom  uzyskanie podwójnego dyplomu magisterskiego. Otwierają też perspektywy odbywania zagranicznych staży, m.in. w placówkach dyplomatycznych na całym świecie. Doświadczeniami dzielą się wybitni specjaliści z zakresu stosunków międzynarodowych, dyplomaci i ambasadorowie w wielu krajach świata oraz znawcy biznesu międzynarodowego i handlu zagranicznego w wielu regionach, przede wszystkim europejskim i azjatyckim.

Lektoraty w pracowniach ProfiLingua przygotowują do udziału w międzynarodowym programie Erasmus+, w projektach edukacyjnych realizowanych np. w Belgii, Francji, Hiszpanii, Kanadzie, Niemczech, USA, Wielkiej Brytanii oraz otwierają możliwości rozwoju kariery w każdym zakątku świata.

 

Przekonaj się, co kryje XII piętro PKiN!

 – Serdecznie zapraszam do wspólnego odkrywania magii studiowania w Collegium Civitas, do odbycia pasjonującej intelektualnej podróży, podczas której przewodnikami będą wybitni wykładowcy. W międzynarodowej atmosferze, razem z kolegami z całego świata, będziemy wspólnie poszukiwać rozwiązań, dzielić się spostrzeżeniami, rozbudzać kreatywność oraz realizować ambicje i pasje – mówi rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek.

 

 

Rekrutacja trwa! Sprawdź szczegóły: www.civitas.edu.pl/wybierz-studia