Ruszyły kolejne kierunki studiów MBA w Collegium Civitas

Udostępnij strone

13.03.2023

W sobotę, 11 marca, odbyły się inauguracje dwóch kierunków studiów MBA: Zarządzanie polityką energetyczną i klimatyczną oraz Zarządzanie spółdzielniami przyszłości.

Podczas Inauguracji „Zielonych studiów MBA”, realizowanych wspólnie ze Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza, głos zabrał między innymi rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, który podsumował dotychczasowe trzy edycje programu i podziękował za zaufanie nowym Słuchaczkom i Słuchaczom kierunku. Wykład inauguracyjny wygłosił natomiast profesor Szymon Malinowski, bohater głośnego dokumentu „Można panikować”. Profesor zajmuje się zjawiskami prowadzającymi do zmian klimatycznych i alarmuje o nadchodzącym zagrożeniu.

W sobotę wystartowały także studia MBA Zarządzanie spółdzielniami przyszłości. Ten praktyczny program dla liderów cyfrowej i zrównoważonej transformacji społeczno-gospodarczej realizowany jest w partnerstwie z CoopTech Hub, pierwszym w Polsce centrum technologii spółdzielczych. Rektor Mocek, który przywitał Słuchaczki i Słuchaczy nowego kierunku, podkreślał m.in. wyjątkowy charakter programu studiów, bogaty w zagadnienia z obszarów ekonomii społecznej, zarządzania przedsiębiorstwem społecznym, cyfryzacji gospodarki oraz rozwoju lokalnego.

Zdjęcia: Nel Gwiazdowska