Socjologia z Collegium Civitas na 1. miejscu wśród uczelni niepublicznych w rankingu Perspektywy 2023!

Udostępnij strone

29.06.2023

Czwarty rok z rzędu kierunek Socjologia z Collegium Civitas znalazł się na szczycie podium w rankingu Perspektywy (2023) wśród uczelni niepublicznych w Polsce. 3 miejsce utrzymały także Stosunki międzynarodowe!

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy, który powstał w 2000 roku, ma na celu pomóc kandydatom na studia w dokonaniu właściwego wyboru uczelni i kierunku studiów. W obecnych czasach, kiedy mamy do czynienia z dynamicznymi zmianami cywilizacyjnymi, takimi jak postęp technologiczny, zmiany społeczno-polityczne i gospodarcze, ranking, który po raz pierwszy w tym roku uwzględnia także wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej uczelni za lata 2017-2021, jest jeszcze bardziej wartościowy dla przyszłych studentów.

Cieszymy się, że na podium, wśród wszystkich uczelni niepublicznych w Polsce, znalazł się nie tylko kierunek Socjologia (1. miejsce), ale również Stosunki międzynarodowe (3. miejsce). To nasze dwa czołowe programy, wysoko ocenione również w ostatnim roku przez Polską Komisję Akredytacyjną – podkreśla prof. Stanisław Mocek, Rektor Collegium Civitas, dodając, że Collegium Civitas uzyskało również wysoką – 4. lokatę w kategorii „Absolwent na rynku pracy” oraz 5. pozycję w kategorii „Umiędzynarodowienie” wśród uczelni niepublicznych w Polsce.

Socjologia oferowana w Collegium Civitas już po raz czwarty uznana została najlepszym kierunkiem w Polsce, wśród uczelni niepublicznych. Co ważne, w rankingu kierunków uwzględniającym wszystkie uczelnie w Polsce (publiczne i niepubliczne), znalazła się tuż za podium, zajmując 4 miejsce, co daje ogromny skok aż o 6 miejsc.

Collegium Civitas utrzymało – wzorem ubiegłych lat – pozycję w pierwszej dziesiątce uczelni niepublicznych w Polsce. Biorąc pod uwagę, że w Polsce funkcjonuje obecnie 200 uczelni niepublicznych, 7. miejsce naszej Uczelni jest wyjątkowym wyróżnieniem.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to cztery rankingi, wzajemnie się uzupełniające:

  • Ranking Uczelni Akademickich obejmujący wszystkie (z wyjątkiem artystycznych) szkoły wyższe w kraju, posiadające co najmniej uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora;
  • Ranking Uczelni Niepublicznych obejmujący uczelnie kształcące na poziomie co najmniej magisterskim;
  • Ranking Publicznych Akademii Nauk Społecznych i Uczelni Zawodowych;
  • Ranking Kierunków Studiów, obejmujący w tym roku aż 74 główne kierunki lub grupy kierunków studiów w uczelniach akademickich.

 

Więcej informacji o rankingu: https://2023.ranking.perspektywy.pl/article/o-rankingu-2023

Więcej informacji o ofercie studiów Collegium Civitas na rok akademicki 2023/2024: https://civitas.edu.pl/pl/rekrutacja/wybierz-studia