Studentka Collegium Civitas w gronie laureatów konkursu Masz Staż

Udostępnij strone

22.02.2022

Anastazja Popova, studentka kierunku Stosunki Międzynarodowe II stopnia w Collegium Civitas znalazła się w gronie laureatów konkursu Masz Staż, organizowanego przez Wyborcza.pl

Do konkursu przystąpiło prawie 150 studentek i studentów z 37 uczelni z całej Polski, którzy mogli wybierać praktyki dziennikarskie w redakcjach „Gazety Wyborczej” i „Wysokich Obcasów”, Wyborcza.biz, w serwisie BIGData oraz w dziale Foto, UX, SEO, marketingu, projektów specjalnych i sprzedaży. Reprezentantka naszej Uczelni wybrała i wygrała staż w dziale marketingu.

Zadania konkursowe różniły się w zależności od tego, w jakim dziale studentka lub student chcieli, w przypadku wygranej, odbyć staż. Przyszli dziennikarze musieli np. napisać krótki tekst, przeprowadzić wywiad lub przedstawić propozycje trzech tematów materiałów gospodarczych.  Osoby chcące doskonalić swoje umiejętności w dziale FOTO, musiały natomiast przygotować składającą się z 8-12 zdjęć historię o swoim mieście lub wybranej społeczności.

Uczestniczki i uczestnicy konkursu, którzy wybierali, tak jak przedstawicielka naszej Uczelni, praktyki marketingowe musieli zaproponować niestandardowe narzędzia promocji, produktów lub wydarzeń, przygotować hasła i mediaplan na jeden z 3 podanych przez redakcję tematów.

Wybrano dziewięć najlepszych prac, a ich autorki i autorzy, reprezentantki/ci Collegium Civitas, SGH, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Społecznej Akademii Nauk w Warszawie, odbędą płatny, miesięczny staż w „Gazecie Wyborczej”.