Świąteczne spotkanie społeczności akademickiej CC

Udostępnij strone

22.12.2021

20 grudnia, o godzinie 18:00, na platformie Zoom odbyło się wirtualne spotkanie świąteczne społeczności Collegium Civitas. Mimo natłoku przedświątecznych obowiązków, wśród gości pojawili się: członkowie Zespołu Rektorskiego, pracowniczki i pracownicy Uczelni, studentki i studenci, a także słuchaczki i słuchacze studiów podyplomowych oraz UTW.

Prowadzące, czyli Dobrosława Choryńska-Chudy, Kierowniczka Centrum Karier i Weronika Wardzyńska, Specjalistka ds. obsługi studentów z Welcome Point poprosiły o zabranie głosu przedstawicieli Zespołu Rektorskiego.

Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek, podkreślił, że Collegium Civitas to przede wszystkim ludzie i ich codzienne ogromne zaangażowanie, niezbędne do funkcjonowania i dalszego rozwoju Uczelni. Każdy z członków społeczności otrzymuje przestrzeń do realizacji różnorodnych działań i pomysłów, które z jednej strony pozwalają rozwijać własne pasje i zainteresowania, a z drugiej stanowią atrakcyjną formę współuczestnictwa i kreacji dla innych. Te […] działania i stworzenie przestrzeni do aktywności dla nas wszystkich powinno przyczyniać się do zwiększania poczucia przynależności do naszej Społeczności, współtworzenia i współodpowiedzialności za nią”.

Profesor Mocek dodał także, że „Collegium Civitas, przez nas i dla nas musi być inne. Musi być przyjazne, znajdujące konstruktywne rozwiązania, w którym zamiast nieustannych zewnętrznych konfliktów i rozprzestrzeniającego się nieustannie hejtu w przestrzeni publicznej, w naszej Społeczności pojawia się współpraca w poczuciu dialogu i kompromisu, wzajemne zrozumienie dla naszych problemów i otwarta przestrzeń do kreatywnego działania”.

Nie zabrakło życzeń na zbliżające się Święta i na Nowy 2022 rok — Rektor życzył m.in. „wytchnienia od codzienności, ciepłych spotkań z bliskimi, odnalezienia tego, co naprawdę ważne”.

Głos zabrała także Prorektor ds. Współpracy z zagranicą, dr Katarzyna Maniszewska.
W swoim wystąpieniu podkreśliła różnorodność naszej społeczności, dodając, że wśród naszych studentów i wykładowców są osoby z około 70 krajów, przedstawiciele wszystkich kontynentów. Wspomniała także o idei stworzenia kalendarza uwzględniającego święta ze wszystkich regionów i kultur, z jakich wywodzi się społeczność naszej Uczelni, prosząc jednocześnie o wsparcie i pomoc w realizacji pomysłu, który pozwoli społeczności Collegium Civitas być jeszcze bliżej siebie. Pani Prorektor złożyła także życzenia szczęśliwych, spokojnych, zdrowych Świąt, życzyła studentkom i studentom powodzenia podczas zbliżającej się sesji egzaminacyjnej i wyraziła nadzieję, że w Nowym Roku będziemy spotykać się nie tylko wirtualnie, ale także w Pałacu Kultury i Nauki.

Do życzeń dołączył się także dr Paweł Maranowski, Prorektor ds. studenckich, który podziękował wszystkim za wzajemną życzliwość i dobro, jakie sobie na co dzień okazujemy, dodając, że chciałby, abyśmy w okresie świątecznym odpoczęli i weszli w Nowy Rok z podwójną energią i siłą.

Poza częścią oficjalną na zgromadzonych przed ekranami gości czekały także inne niespodzianki, w których realizację zaangażowani byli przedstawiciele wszystkich grup społeczności Uczelni. Przygotowaliśmy pokaz zdjęć świątecznych, jeden z naszych wykładowców, dr Michał Szostak, prof. Społecznej Akademii Nauk, zagrał improwizację na temat „Jingle bells” Jamesa Lorda Pierponta, a studenci nagrali filmy z życzeniami w swoich ojczystych językach.

 

 

 

 

Na czacie uczestnicy wymienili się życzeniami, do których i my się przyłączamy – Wesołych Świąt!

 

Świąteczny quiz – sprawdź, ile naprawdę wiesz o zwyczajach związanych ze świętami Bożego Narodzenia! QUIZ DO POBRANIA