„W POLSCE, CZYLI WSZĘDZIE” – NOWA KSIĄŻKA RED. E. BENDYKA

Udostępnij strone

08.05.2020

Miło nam poinformować, że 28 kwietnia odbyła się premiera nowej książki Edwina Bendyka, naszego wykładowcy, kierownika działu naukowego w Polityce i wieloletniego dyrektora Ośrodka Badań nad Przyszłością Collegium Civitas.

Książka „W Polsce, czyli wszędzie. Rzecz o upadku i przyszłości świata” red. Edwina Bendyka traktuje o naszej przyszłości – zarówno w wymiarze krajowym, jak i globalnym.

Jak czytamy na stronie „Polityki” (wydawca książki): „Edwin Bendyk opisuje przemiany społeczne, kulturowe, gospodarcze i polityczne, które doprowadziły świat do kryzysu. Jednocześnie zadaje pytanie kluczowe dla polskich czytelników: czy w tym świecie Polska przetrwa do 2030 r., czy też po raz kolejny powtórzy scenariusz rozkładu i upadku? Żadna przyszłość nie jest przesądzona, każdy ma na nią wpływ. Koniec naszego świata nie musi oznaczać upadku, może też zapowiadać nowy początek. Najkrócej: „W Polsce, czyli wszędzie” to książka o Polsce i o świecie, który się kończy, oraz o możliwości nowego, lepszego otwarcia”.

Książka można od 28 kwietnia kupić w kioskach wraz z „Polityką”. Dostępna jest także na sklep.polityka.pl oraz w formie e-booka w księgarniach internetowych.

 

Fot. Materiały promocyjne, „Polityka”