Wieczór Społeczny pod znakiem pomocy Ukrainie i ekologii

Udostępnij strone

16.09.2022

14 września rozpoczął się XVIII Zjazd Socjologiczny, któremu towarzyszył uroczysty Wieczór Społeczny, współorganizowany przez Collegium Civitas. Socjologowie i socjolożki przybyli na spotkanie z całej Polski i zza zagranicy, aby rozmawiać o tym, co w socjologii ważne.

Podczas Wieczoru wystąpił Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, jeden z najstarszych chórów akademickich, który niedawno obchodził 100-lecie istnienia. Zaprezentował on repertuar folklorystyczny ukraiński oraz polski pod batutą swojej kierowniczki artystycznej i dyrygentki, Iriny Bogdanovich. Wydarzenie uświetniły także swoim występem członkinie zespołu wokalnego Melodia z Mariupola: Olga Moisiejewa, Olena Gorduz i Natalia Nabok.

Ten wyjątkowy wieczór dał także naszym gościom możliwość okazania wsparcia i solidarności z Ukrainą oraz jej mieszkańcami. Fasady Pałacu Kultury i Nauki zostały podświetlone w narodowych barwach ukraińskich. Pomoc finansowa zbierana była w trakcie dedykowanej kwesty, w której udział wziął m.in. Rektor Collegium Civitas, prof. Stanisław Mocek. Podczas spotkania rozpowszechniania była także informacja o zbiórkach prowadzonych przez Fundację „Nasz Wybór”, która od 2014 r. działa na rzecz Ukraińców w Polsce.

Tegoroczny Zjazd Socjologiczny odbywa się z poszanowaniem środowiska naturalnego, w związku z czym Wieczór Społeczny zorganizowano w sposób zrównoważony, m.in. serwując Warszawską Kranówkę i rezygnując z nadmiaru opakowań.

Wydarzenie odbyła się przy wsparciu finansowemu firmy Polpharma, która jest partnerem głównym XVIII Zjazdu Socjologicznego. Sale bankietowe Pałacu Kultury i Nauki udostępniło nieodpłatnie Miasto Stołeczne Warszawa. Dziękujemy za tę ogromną pomoc!