Dr Agnieszka Nitza-Makowska i dr Kerry Longhurst wróciły niedawno z podróży badawczej do Pakistanu, którą zorganizowały w ramach realizowanego projektu „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku”.
Nasze wykładowczynie i badaczki odwiedziły uniwersytety w Lahaur, a także think tanki i ośrodki naukowe w Islamabadzie, gdzie dyskutowały o stosunkach chińsko-pakistańskich, a w szczególności o Chińsko-Pakistańskim Korytarzu Gospodarczym (ang. China-Pakistan Economic Corridor, CPEC), będącym istotnym elementem chińskiej Inicjatywy Pasa i Drogi (ang. Belt and Road Initiative, BRI).
Ważnymi punktami podróży były ich gościnne udziały w lokalnych wydarzeniach naukowych, m.in. w seminarium „CPEC’s Environmental Toll: Implications on the Society” zorganizowanym przez Centre for South Asian Studies na University of the Punjab oraz w debacie „The CPEC Journey: Economic Growth and Environmental Challenges”, która odbyła się w ośrodku edukacyjnym The Black Hole w Islamabadzie.
Zapraszamy do zapoznania się z zapisem tej debaty, który jest dostępny na profilu The Black Hole na Facebooku.
——————————————–
Projekt „Dyplomacja środowiskowa jako instrument siły miękkiej: Chiny i Inicjatywa Pasa i Szlaku” został sfinansowany przez Narodowe Centrum Nauki w ramach programu SONATA.