Zakończenie roku akademickiego 2021/2022

Udostępnij strone

13.06.2022

W piątek 10 czerwca, już po raz 25 w historii Collegium Civitas, odbyło się uroczyste Zakończenie Roku Akademickiego.  W ogrodach Domu Polonii na Krakowskim Przedmieściu 64, zebrali się przedstawiciele całej społeczności Uczelni, aby wspólnie podsumować mijające 9 miesięcy.

Podczas uroczystości głos zabrał m.in. Rektor, prof. Stanisław Mocek, który podkreślił, że „Najważniejsze, że (…) potrafimy być razem i się wspierać. Pokazał to czas pandemii i agresji rosyjskiej w Ukrainie. Jesteśmy akademicką mikrospołecznością obywatelską, wrażliwą na podstawowe wartości ludzkie, otwartość na świat, poczucie wolności i prawa człowieka. Cieszę się, że Collegium Civitas tworzone przez Nas wszystkich jest inne, jest nasze i unikalne, czuję ogromne zadowolenie z tego, że dzieje się to wysiłkiem i codzienną pracą nas wszystkich. I życzmy sobie, oby tak było zawsze”.

Głos zabrał także Prorektor ds. Studenckich, dr Paweł Maranowski, który podziękował wszystkim za wkład pracy i wspólnie spędzony czas, podkreślając rolę Studentek i Studentów, działających w Samorządzie Studenckim, komisjach uczelnianych i wszystkich organizacjach studenckich. Docenił także pomoc i wsparcie Dydaktyków oraz Pracowników administracji, zaangażowanych w inicjatywy studenckie oraz pomoc Studentkom i Studentom.

Prorektor ds. współpracy z zagranicą, dr Katarzyna Maniszewska, zwróciła się do społeczności międzynarodowej Collegium Civitas, podkreślając ogrom wyzwań, jakie stały m.in. przed Studentkami, Studentami Collegium Civitas w mijającym roku akademickim. Dodała także, że w tym wyjątkowym, trudnym czasie, z jakim przyszło nam się mierzyć w tym roku akademickim – Społeczność Collegium Civitas po raz kolejny pokazała, że bliskie są jej hasła solidarność, wolontariat czy integracja.

Poza oficjalnymi wystąpieniami Zespołu Rektorskiego i przewodniczącej Zarządu Samorządu Studenckiego Collegium Civitas, Aliny Palamarchuk, na gości czekały atrakcje przygotowane przez Studentki i Studentów naszej Uczelni, którzy aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia. Poza występami muzycznymi i pokazem sportowym, przeprowadzone zostały także wywiady na żywo z przedstawicielami organizacji studenckich.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu!