Zgoda MNiSW na uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie w Collegium Civitas

Udostępnij strone

16.10.2020

Miło nam poinformować, że w wyniku pozytywnej decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Collegium Civitas otrzymało pozwolenie na utworzenie studiów II stopnia o profilu praktycznym na kierunku Zarządzanie.

Pozytywna decyzja jest rezultatem procesu oceny dokonanego przez Polską Komisję Akredytacyjną i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Po zasięgnięciu opinii PKA w sprawie spełnienia przez Collegium Civitas warunków prowadzenia studiów na określonym kierunku, poziomie i profilu, 13 października 2020 r. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał pozytywną decyzję ws. uruchomienia kształcenia na studiach II stopnia na kierunku Zarządzanie w Collegium Civitas. Kształcenie studentów rozpocznie się w kolejnym roku akademickim 2021/2022.

– Zarządzanie to w dzisiejszym świecie kluczowa umiejętność. Uruchomienie studiów II stopnia na kierunku Zarządzanie stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy w zakresie wysoko wykwalifikowanych specjalistów z tego obszaru. Kształcenie na studiach II stopnia rozpoczniemy od uruchomienia dwóch przyszłościowych specjalizacji: Zarządzanie komunikacją i design thinking oraz Zarzadzanie projektami i procesami – mówi dr hab., prof. CC Małgorzata Baran, prorektor ds. rozwoju strategicznego Collegium Civitas i kierowniczka Katedry Zarządzania. – Uruchomienie studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie stanowi naturalną konsekwencję realizowanych z powodzeniem studiów I stopnia. Piąty rok funkcjonowania studiów licencjackich wspomnianego kierunku , niesłabnące zainteresowanie tą propozycją edukacyjną oraz wysoki wskaźnik zadowolenia studentów są dla nas jasnym sygnałem, że obrana strategia okazała się słuszna – dodaje prof. Małgorzata Baran.

 

Zarządzanie w Collegium Civitas

W Collegium Civitas uczymy poprzez praktykę. Zajęcia prowadzą eksperci i praktycy branżowi, również z naszych partnerskich instytucji. Ważnym elementem studiów są praktyki w firmie, dzięki którym studenci poznają specyfikę pracy w biznesie lub instytucji i realizują pierwsze zadania zlecone przez menedżerów.

W roku akademickim 2019/2020 rozpoczęliśmy również studia dualne, w ramach których 1/3 zajęć odbywa się na uczelni, 1/3 w siedzibie pracodawców, a 1/3 stanowią płatne staże w firmach partnerskich zrzeszonych w IAB. Takie podejście pozwala studentom Collegium Civitas na rozwój zawodowy już w trakcie studiów.

Nasze działania w zakresie kształcenia w obszarze Zarządzania zostały docenione certyfikatem „Studia z przyszłością” przyznany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego dla specjalności Marketing internetowy i e-commerce oraz studiów podyplomowych Neuromanagement oraz prestiżowym certyfikatem Journey to Changemaker przyznanym przez międzynarodową organizację Ashoka. W ten sposób, jako druga uczelnia w Polsce, dołączyliśmy do największej globalnej sieci przedsiębiorczych uczelni.