Civitas Movie dla Ukrainy– spotkanie w trybie hybrydowym

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-04-06

Zapraszamy na spotkanie z cyklu
CIVITAS MOVIE

Film: „MIT”

reż. Leonid Kanter i Iwan Jasnij (2018)

6 kwietnia 2022, godz. 17:00

 

Miejsce: Studentów i pracowników Collegium Civitas zapraszamy do Auli C (XII piętro), po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres michal.kosinski@civitas.edu.pl. Ze względów sanitarno-epidemicznych dostępnych jest tylko 65 miejsc.

Gości zapraszamy na platformę Zoom – transmisja na żywo

Prowadzący: Michał Kosiński (filmoznawca i pracownik Collegium Civitas)

Gość specjalny: dr Jaryna Jasnij, Ukrainka, lektorka języka polskiego i tłumaczka, dyrektorka Centrum Edukacji Polskiej w Kijowie.

Duet reżyserski Leonida Kantera i Iwana Jasnija jest znany z pełnometrażowego filmu „Ochotnicy Bożej Czoty”, pokazanego w 23 krajach świata na wszystkich kontynentach.

Krótko o filmie: „Film opowiada historię życia Wasyla Slipaka – śpiewaka operowego o światowej sławie i unikatowym głosie. Wassyl urodził się we Lwowie, jednak potem przeprowadził się do Francji, gdzie mieszkał przez 19 lat. Tam miał wszystko, co zwykle nazywamy „szczęściem”: nazwisko, udaną karierę na scenach operowych całego świata, wiernych przyjaciół i miłość. Brał aktywny udział w Rewolucji Godności, przewodnicząc manifestacjom we Francji, później dołączył do grona wolontariuszy, pomagając Ukrainie. Zdawać by się mogło, że tyle wystarczy dla przedstawiciela twórczego zawodu. A jednak Wasyl postanowił opuścić scenę, by wstąpić w szeregi ochotników, kiedy wojna przyszła do jego ojczyzny. Podczas wykonania bojowego zadania, Wasyl „Mit” Slipak zginął od kuli snajpera”.

Udział bezpłatny. Spotkanie ma charakter edukacyjny.
 

 


Z inspiracji Studentów, Pracowników oraz Wykładowców CC, Collegium Civitas zdecydowało się powołać specjalny Fundusz Pomocy Studentkom, Studentom i Pracownikom Collegium Civitas oraz ich Rodzinom z Ukrainy.

Jako Uczelnia dokonaliśmy pierwszej wpłaty w wysokości 20 000 zł i prosimy wszystkich z Państwa, którzy gotowi będą wesprzeć finansowo tę inicjatywę o dowolną wpłatę na

dedykowane konto Collegium Civitas: 77 2490 0005 0000 4600 6882 6942.