CIVITAS MOVIE – SPOTKANIE W TRYBIE HYBRYDOWYM

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-01-12

Zapraszamy na spotkanie z cyklu
CIVITAS MOVIE

Film: „1900: Człowiek legenda”
reż. Giuseppe Tornatore (1998 rok)

12 stycznia 2022, godz. 17:00

 

Miejsce: Studentów i pracowników Collegium Civitas zapraszamy do sali 1222 (XII piętro), po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres michal.kosinski@civitas.edu.pl. Ze względów sanitarno-epidemicznych dostępnych jest tylko 30 miejsc.

Gości zapraszamy na platformę Zoom – transmisja na żywo

 

Prowadzący: Michał Kosiński (filmoznawca i pracownik Collegium Civitas)

Gość specjalny: Ania Myszkowska, założycielka i prowadząca włoski blog PrimoCappuccino (Facebook) i stronę https://www.primocappuccino.pl/

Krótko o filmie: „Jest rok 1900. Ciemnoskóry marynarz luksusowego transatlantyku Virginian, Danny (Bill Nunn), przypadkowo znajduje w jednej z sal skrzynię, a w niej porzucone niemowlę. Nadaje mu imię 1900 i postanawia zatrzymać przy sobie. Chłopiec wychowuje się w kotłowni, pozostając w ukryciu aż do chwili, kiedy jako ośmiolatek dostaje się do pomieszczeń pierwszej klasy, siada przy pianinie i daje koncert, który swoją wirtuozerią poraża słuchaczy. Od tego czasu genialny muzyk-samouk (Tim Roth) staje się atrakcją statku. Wieść o jego cudownym talencie rozchodzi się szybko, ludzie przemierzają setki kilometrów, żeby móc go posłuchać. Jednak 1900 nie jest w pełni szczęśliwy. Zaczyna marzyć o tym, aby kiedyś zejść na stały ląd…”

Udział bezpłatny. Spotkanie ma charakter edukacyjny.