Civitas Movie – spotkanie w trybie hybrydowym

Data wydarzenia: 2022-05-11

Zapraszamy na spotkanie z cyklu
CIVITAS MOVIE

Film: Dzienniki motocyklowe (Diarios de motocicleta)

11 maja 2022, godz. 17:00

Miejsce: Studentów i pracowników Collegium Civitas zapraszamy do sali 1222 (XII piętro), po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres michal.kosinski@civitas.edu.pl.

Gości zapraszamy na platformę Zoom – transmisja na żywo
link to transmisji: https://zoom.us/j/96302881402

Prowadzący: Michał Kosiński (filmoznawca i pracownik Collegium Civitas)

Gość: dr Sławomir Klimkiewicz (politolog, dyplomata, były ambasador RP na Kubie, ekspert w zakresie sytuacji polityczno-społecznej m.in. Ameryki Łacińskiej)

Krótko o filmie: „Dzienniki motocyklowe” to historia dwóch młodych mężczyzn, którzy wyruszają w pełną przygód podróż, prowadzącą ich przez nieznany kontynent. Ta wyprawa staje się jednocześnie podróżą w głąb siebie. To film o odnajdowaniu własnego miejsca w świecie, i to takiego, o które warto walczyć. W roku 1952 dwóch młodych Argentyńczyków – Ernesto Guevara i Alberto Granado – wyruszyło na poszukiwanie prawdziwego oblicza Ameryki Łacińskiej. Ernesto to 23-letni student medycyny, zaś 29-letni Alberto jest biochemikiem. Film Dzienniki motocyklowe śledzi losy tej dwójki odkrywających bogactwo i złożoność kontynentu latynoamerykańskiego. „Dzienniki motocyklowe”, oparte na zapiskach Alberto Granado, oraz człowieka, którego historia zapamięta jako „Che”, są opowieścią o odkrywaniu samego siebie, ukazującą początki wiecznego buntownika.”

Udział bezpłatny. Spotkanie ma charakter edukacyjny.