Civitas Movie – spotkanie w trybie hybrydowym

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-06-09

Zapraszamy na ostatnie w tym roku akademickim spotkanie z cyklu
CIVITAS MOVIE

Film: „Beats of Freedom – Zew Wolności”
reż. Leszek Gnoiński / Wojciech Słota, 2010 rok

09 czerwca 2022, godz. 17:00

Miejsce: Studentów i pracowników Collegium Civitas zapraszamy do sali 1222 (XII piętro), po uprzednim zgłoszeniu swojego udziału drogą mailową na adres michal.kosinski@civitas.edu.pl.

Gości zapraszamy na platformę Zoom – transmisja na żywo – link do transmisji: Civitas Movie 09.06.2022 r.

 

Prowadzący: Michał Kosiński (filmoznawca i pracownik CC),

Gość specjalny: Jacek Michałowski (psycholog, psychoterapeuta, działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL, członek Solidarności, szef Kancelarii Prezydenta RP w latach 2010-2015, wykładowca CC)

_________

Krótko o filmie: „Beats of Freedom”, czyli jak obalić reżim totalitarny za pomocą wzmacniacza domowej roboty. Jak muzyka rockowa może zmienić ustrój polityczny? Czy da się z pomocą rocka ocalić wolność osobistą w totalitarnym państwie? Jak cenzura wpływa na jakość muzyki i tekstów rockowych?

Niebywały fenomen europejskiej kultury lat 80. Alternatywna muzyka rockowa w Polsce wymyka się spod kontroli i wybucha z siłą niespotykaną nigdzie indziej w bloku komunistycznym. Rock buduje swój niezależny świat, którego władza i cenzura nie umieją kontrolować. Muzyka powstaje wszystkim i wszystkiemu – ideologii partii komunistycznej, kościoła katolickiego i starszych pokoleń Polaków.

 

Udział bezpłatny. Spotkanie ma charakter edukacyjny.