Collegium Civitas na Pol’and’Rock Festival 2019

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-08-02

1 i 2 sierpnia zapraszamy do Kostrzyna nad Odrą na Pol’and’Rock Festival 2019. Nasi wykładowcy poprowadzą inspirujące wykłady oraz wezmą udział w festiwalowych dyskusjach w ramach Akademii Sztuk Przepięknych. Do zobaczenia na Najpiękniejszym Festiwalu Świata!

Najważniejszą ideą Pol’and’Rock jest poszanowanie takich wartości jak: pokój, miłość, przyjaźń, tolerancja. Są to wartości bliskie również społeczności Collegium Civitas, zgodne z naszą misją. Dlatego też w tym roku zdecydowaliśmy się dołączyć do festiwalowych spotkań i dyskusji.

Ekspertów Collegium Civitas będziecie mogli posłuchać w namiocie Rzecznika Praw Obywatelskich 1 i 2 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

 

2 SIERPNIA – PROGRAM

 

12.30-14.00 (02.08) ŻYCIE UCZUCIOWE MÓZGU

dr Adam Zemełka

Czy miłość to stan niemożliwy do opisania słowami, czy może 2-fenyloetylomina, której obecność w zakamarkach mózgu wiąże się ze stanem zakochania?

Czy orientacja seksualna to wolny wybór czy rezultat wielkości podwzgórza – mózgowego regulatora procesów organicznych?

Czy przywiązanie to ponadmaterialne uczucie bliskości czy może jedynie wynik działania oksytocyny w mózgu?

Czy to prawda, że rozum i serce toczą ze sobą odwieczny spór, w którym człowiek jest niczym marionetka w rękach większych od niego sił?

Między innymi na te pytania spróbujemy odpowiedzieć wraz z uczestnikami festiwalu Pol’and’Rock, odsłaniając tajniki mózgu ogarniętego uczuciem.

 

 

CZY SONDAŻE WYBORCZE KŁAMIĄ?

dr Paweł Maranowski

Sondaże wyborcze stały się współczesnym miernikiem nastrojów społecznych. W odbiorze części opinii publicznej są one jednak odbierane negatywnie jako nieskuteczny sposób przewidywania przyszłości.

Czym jest sondaż społeczny?

Czym różni się sondaż wyborczy od innych podobnych tego typu badań?

Czy sondaże społeczne są najlepszą metodą przewidywania wyników wyborów?

Na te i inne pytania wraz ze słuchaczami spróbuje odpowiedzieć dr Paweł Maranowski, socjolog, prorektor Collegium Civitas ds. studenckich.

 

 

Wszystkie informacje dotyczące Pol’and’Rock Festival znajdziecie na stronie festiwalu: https://polandrockfestival.pl