Czy komunikacja bez przemocy polega tylko na niestosowaniu przemocy? – webinar z Magdaleną Sendor

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-03-30

Serdecznie zapraszamy na darmowy webinar dla Dyrektorek i Dyrektorów oraz Nauczycielek i Nauczycieli szkół ponadpodstawowych:

CZY KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY POLEGA TYLKO NA NIESTOSOWANIU PRZEMOCY?

Termin: 30 marca 2022

godz.: 14:30 – 15:30

Link do wydarzenia: https://zoom.us/j/99290297642

 

Temat empatycznej komunikacji czy komunikacji bez przemocy jest bardzo popularny oraz często podejmowany przez szkoły. Zdarza się, że Porozumienie bez Przemocy jest mylone z byciem grzecznym czy uprzejmym, natomiast polega ono przede wszystkim na dostrzeganiu potrzeb wszystkich stron oraz działaniach zmierzających do zmniejszenia dynamiki przymusu i opresji.

Aby wyznaczać klarowne granice i umieć zachęcać innych do ich wyznaczania, grono pedagogiczne oraz kadra zarządzająca szkołami musi posiąść umiejętność dbania o siebie i okazywania sobie empatii, aby później wychodzić z okazywaniem empatii innym.

Szkoła to miejsce, w którym jest mnóstwo okazji do praktykowania powyższych umiejętności. Jest też przestrzenią, w której konflikt stanowi część współistnienia. Do odpowiedniej praktyki potrzebne są narzędzia i struktury, takie jak informacja zwrotna, mediacje, troska o regenerację zasobów.

Webinar z czatem poprowadzi: Magdalena Sendor – z wykształcenia dziennikarka i kulturoznawczyni. Od 2014 posiadaczka międzynarodowej certyfikacji trenerskiej CNVC. Prowadząc szkolenia, mediacje czy coaching szuka wraz ze swoimi Klientami unikalnego poczucia bycia w harmonii z samym sobą i z innymi, w poczuciu autentyczności siebie jak i troski o innych. Pracuje z osobami indywidualnymi, instytucjami edukacyjnymi, organizacjami pozarządowymi oraz firmami. Od kilku lat rozwija również swoje umiejętności w zakresie grupowego podejmowania decyzji i rozwiązywania konfliktów. Jest współautorką książek dla rodziców „Dogadać się z dzieckiem” i dla nauczycieli „Empatia zmienia nas, zmienia szkołę, zmienia świat”.