Dzień Dawcy Szpiku w Collegium Civitas w Warszawie

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2023-06-01

Zapraszamy całą społeczność Collegium Civitas na

Dzień Dawcy Szpiku w Collegium Civitas w Warszawie

1 czerwca 2023  | 11:00 – 16:00

Collegium Civitas, XII piętro PKiN

 

Podczas naszej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w naszej bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych z krwi obwodowej lub szpiku kostnego od zgodnego Dawcy jest często jedyną szansą na zdrowie i drugie życie Pacjenta. DKMS od lat buduje bazę Dawców Szpiku – im większa jest liczba osób zarejestrowanych w bazie potencjalnych Dawców, tym większe są szanse na znalezienie ,,bliźniaka genetycznego’’. Z tego powodu tak istotne jest ciągłe powiększanie bazy Dawców o nowe osoby, które mogą stać się realnymi Dawcami Szpiku.

Fundacja DKMS zarejestrowana została 28 listopada 2008 roku jako niezależna organizacja typu non-profit, a swoją działalność rozpoczęła 25 lutego 2009 roku. Do dzisiaj udało im się zarejestrować i przebadać 1 851 896 potencjalnych Dawców.