Eco-ryzyko… 22 pytania na 2022 rok – spotkanie w formacie „X Ryzyko”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-01-20

Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi CC zaprasza na nowy format spotkań pod nazwą „X RYZYKO”

 

X RYZYKO: Eco – ryzyko… 22 pytania na 2022 rok

20.01.2022 godz. 18:00

Spotkanie w redakcji Grzegorza Cieślaka – online na platformie MS Teams
Link do spotkania online

 

„Jaka jest rzeczywista kondycja naszego środowiska?”, „czym nie zajmują się ekolodzy, a powinni?”, „czy ekologia doprowadzi do eko-wojny?”, „Jak przekonać polityka… czyli grochem o ścianę?”, „jak będzie wyglądał świat, który ma szanse przetrwania?” – na te i inne pytania postara się odpowiedzieć autor i zaproszeni goście. Eksperci nauk przyrodniczych i ekonomii, dziennikarze i stratedzy, ekolodzy i politycy – spróbujemy wyciągnąć ze wszystkich to, czego z różnych względów nie sposób dowiedzieć się z mediów.

2022 rok nie rozpoczął się od najbardziej wyczekiwanej zmiany, czyli cudownego zamknięcia karty z napisem „pandemia”. Skoro w tym zakresie „nic nowego”, Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi postanowiło zaoferować nowość i uruchomić cykl spotkań „X RYZYKO”.

W ramach nowego formatu badacze CBnRSiG i zaproszeni goście będą analizować najistotniejsze, ich zdaniem, zjawiska i procesy niosące ze sobą potencjał ryzyka. Będą je wnikliwie diagnozować, poszukiwać obserwowalnych czynników zmiany i rzetelnie rozpoznawać środki zaradcze. Wszystko to z udziałem e-słuchaczy, a z czasem – na co mamy ogromną nadzieję – w formie kilku tematycznych konferencji.

W przygotowaniu już kolejne cykle. W kolejce do Państwa uwagi oczekują:

„E – ryzyka” traktujące o ryzykach w bieżącej i przyszłej architekturze cyberprzestrzeni.

„Szklana kula” dotycząca teorii i praktyki diagnozowania ryzyka, przewidywania kluczowych zdarzeń i bezdusznego „mordowania czarnych łabędzi” tam, gdzie są one wygodną wymówką dla niekompetentnych decydentów.