Festiwal Nauki – otwarte spotkania z ekspertami

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-09-28

Już w najbliższy piątek (28 września, godz. 18.00) w siedzibie Collegium Civitas odbędą się wykłady, podczas których uczestnicy będą mogli uzyskać odpowiedzi na pytania z interesujących ich dziedzin, np. dyplomacji, reklamy, komunikacji, bezpieczeństwa czy historii.
Dr Krzysztof Kasianiuk odpowie na pytania, na czym polega przywództwo, jakie są jego źródła oraz co zrobić, by pełnić rolę przywódcy – Co dziś znaczy bycie przywódcą?”; ambasador Sławomir Klimkiewicz przedstawi ważne zasady i reguły dyplomatycznego savoir-vivre’u – Protokół dyplomatyczny – zmurszały przeżytek, czy ważny instrument w dyplomacji i biznesie?”; Łukasz Głombicki, specjalista od dziennikarstwa internetowego opowie, jak stworzyć kontent dostosowany do grupy docelowej – YouTube, blogi, reklamy. Oto dlaczego warto tworzyć jakościowe treści”; a dr Agnieszka Bukowska zapozna słuchaczy z podstawowymi metodami werbunku i sposobami uzależnienia jednostki od lidera oraz od innych współwyznawców – Sekty destrukcyjne, nowe ruchy religijne, współczesna duchowość – pułapki, zagrożenia, manipulacja.
Spotkania mają charakter otwarty i nie wymagają zapisów.
Sprawdź szczegóły!

SPOTKANIA OTWARTE – WSTĘP WOLNY

 

Tytuł wykładu / wykładowca Termin / miejsce Opis
Co dziś znaczy bycie przywódcą?

dr Krzysztof Kasianiuk

28 września,
godz. 18.00
Sala 1222
Przywódców można znaleźć w każdej sferze życia społecznego – w ekonomii, polityce, kulturze, nauce i technologii. Przywódcy potrafią angażować ludzi w osiąganie ważnych wspólnych celów. W czasach, kiedy zmiany zachodzą coraz szybciej i są coraz bardziej nieprzewidywalne, potrzeba przywództwa jest szczególnie duża. Podczas spotkania porozmawiamy o tym, na czym polega przywództwo, jakie są jego źródła, jakie muszą być spełnione warunki, by pełnić rolę przywódcy i czy każdy z nas może nim się stać.
Protokół dyplomatyczny – zmurszały przeżytek, czy ważny instrument w dyplomacji i biznesie

amb. Sławomir Klimkiewicz

28 września,
godz. 18.00
Sala 1226
Jak trzeba się ubrać stosownie do okazji. Czy można przyjść w szortach na garden party ? Jak trafnie rozsadzić gości, jak być dobrym gospodarzem – jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i co trzeba wiedzieć, aby nie popełniać gaf dyplomatycznych oraz jak z nich zręcznie wybrnąć. Jak podziękować za pośrednictwem wizytówki za otrzymany prezent. O wszystkim tym oraz o tysiącu innych bardzo ważnych zasad i reguł dowiecie się w trakcie mojego wykładu.
WYKŁAD ODWOŁANY

YouTube, blogi, reklamy. Oto dlaczego warto tworzyć jakościowe treści

Łukasz Głombicki

PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI

WYKŁAD ODWOŁANY

28 września,
godz. 18.00
sala 1254

WYKŁAD ODWOŁANY

Celem wykładu jest przedstawienie, jak ważne są jakościowe treści dostosowane do grupy docelowej. Dotyczy to zarówno tekstów, jak i materiałów wideo – mają one większą szansę na dotarcie do danej grupy.

PRZEPRASZAMY ZA NIEDOGODNOŚCI

Sekty destrukcyjne, nowe ruchy religijne, współczesna duchowość – pułapki, zagrożenia, manipulacja

dr Agnieszka Bukowska

28 września,
godz. 18.00
Aula A
Zapoznamy się ze zjawiskiem sekt destrukcyjnych, nowych ruchów religijnych i innych grup o charakterze parareligijnym, paranaukowym, paramedycznym i parapsychologicznym. Na spotkaniu przekazana będzie wiedza dotycząca powstawania oraz funkcjonowania wyżej wymienionych grup oraz przeprowadzona analiza potrzeb psychologicznych ich członków, zaspokajanych przez udział w wyżej wymienionych grupach. Słuchacze zapoznają się z podstawowymi metodami werbunku i sposobami uzależnienia jednostki od lidera oraz od innych współwyznawców.
Czy warto przebaczać przestępcom?
dr Anna Matczak
28 września,
godz. 18.00
Aula B
W tradycyjnym postępowaniu karnym, to pracownicy wymiaru sprawiedliwości nadają kształt temu, w jaki sposób sprawcy i ofiary przestępstw uczestniczą w procesie rozwiązywania konfliktu. Teoria sprawiedliwości naprawczej proponuje bezpośrednie spotkanie pomiędzy stronami konfliktu. Czy taka praktyka ma szansę powodzenia w wymiarze sprawiedliwości? Czy warto zatem przebaczać przestępcom?
Polacy, Ukraińcy, historia: nieuchronny ciężar przeszłości?
dr hab. Tomasz Stryjek
28 września,
godz. 18.00
Aula C
Ostatnie lata w Europie Środkowej i Wschodniej są okresem intensywnego uprawiania państwowej polityki pamięci adresowanej do sąsiadów. Co by się stało, gdyby jej nie było? A jeśli powinna być, to jaka? Właśnie poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, czy istnieją takie zasoby pamięci historycznej, do których odwołanie mogłoby przyczynić się do odwrócenia negatywnych tendencji w stosunkach między Polakami a Ukraińcami, zamierzamy poświęcić to spotkanie.
Świat jest mały. Zmiany klimatyczne i interes narodowy w czasach sieci społecznościowych
dr Roland Zarzycki
28 września,
godz. 18.00
Aula D
Jakie znaczenie ma odległość? Zależy od naszych celów. Jeśli chcemy się przemieszczać, znaczenie ma dystans fizyczny oraz środki transportu, którymi się posługujemy. Jeśli chcemy się z kimś skomunikować, znaczenie mają z kolei nasze relacje z tą osobą. Podczas wykładu zobaczymy, jak można odpowiadać na trudne pytania dotyczące skomplikowanych zjawisk dzięki wykorzystaniu teorii sieci.

Wstęp wolny!

Więcej informacji o Festiwalu Nauki  www.festiwalnauki.edu.pl

 

Kontakt:
Agnieszka Gawrych,
e-mail: agnieszka.gawrych@civitas.edu.pl