Prezentacja badań na Forum Aktywnych Kobiet

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-11-09

Zespół Instytutu Socjologii Collegium Civitas w ostatnich dwóch latach realizował badania społeczne w konurbacji Górnośląskiej, których celem było wzmocnienie podmiotowości kobiet w procesach transformacyjnych oraz zwiększenie wiedzy i kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju, ze szczególnym uwzględnieniem jakości życia, potencjału podmiotowości obywatelskiej i świadomości ekologicznej. Wyniki badań zostały przedstawione w publikacji Śląsk kobiet: TRADYCJA, AKTYWNOŚĆ, EKOLOGIA”.

Ekspertki z Collegium Civitas zaprezentują publikację oraz omówią wyniki badań podczas Forum Aktywnych Kobiet, które odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 17.00 (piątek) w Pałacu Goldsteinów (Plac Wolności 12A , Katowice). Wydarzenie stanowi punkt wyjścia do rozmów na temat wzmacniania kobiet i włączania ich w życie publiczne. Towarzyszyć mu będą obchody 100-lecia uzyskania praw wyborczych przez kobiety.

W PROGRAMIE

  • prelekcje zaproszonych panelistek: Bernadetta Grobelny (Stowarzyszenie Przestrzeń Zmiany, wcześniej SPINKA/Śląska Akademia Liderek), Ewa Piaskowska (Stowarzyszenie Aktywni Silesia, Górnośląska Szkoła Handlowa), Magdalena Koc (Ustroński Alarm Smogowy);
  • prezentacja wyników badań zrealizowanych przez Zespół Instytutu Socjologii Collegium Civitas;
  • dyskusja panelowa;
  • kawiarniane forum – warsztaty World Cafe;
  • poczęstunek.

Wydarzenie realizowane jest przez Collegium Civitas we współpracy z Fundacją im. Heinricha Bölla w Warszawie w ramach projektu „Kobiety jako liderki zmian”, współfinansowanego z budżetu Miasta Katowice w ramach Małych Grantów.