Integracyjna rola alfabetu fonetycznego w kulturze

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-09-11

Otwarte seminarium

Integracyjna rola alfabetu fonetycznego w kulturze

11 września
godz. 18.00, sala 1222

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Collegium Civitas na otwarte seminarium połączone z prezentacją nowego, unikatowego kierunku studiów podyplomowych Dziedzictwo śródziemnomorskie. Filozofia, kultura, sztuka.

 

W programie:

  • Prezentacja kierunku studiów podyplomowych: idea, tematyka, wykładowcy
  • Pytania i odpowiedzi
  • Wykład wprowadzający: prof. dr hab. Robert Cieślak: Integracyjna rola alfabetu fonetycznego w kulturze śródziemnomorskiej

 

Studia Dziedzictwo śródziemnomorskie. Filozofia, kultura, sztuka poświęcone są tematyce kultury, filozofii i sztuki śródziemnomorskiej. Od innych tego typu programów odróżnia nas to, że nie zatrzymujemy się na samej przeszłości, lecz podejmujemy żywy dialog z dziedzictwem. Sięgając do myśli, historii i kultury basenu Morza Śródziemnego, zadajemy sobie pytanie, jak zrozumieć współczesność i siebie samego? Przyglądamy się kulturom z trzech kontynentów, stawiając kolejne pytania: ile w nas tego, co minione, jak dalece zakorzenieni jesteśmy w przeszłości i tradycji kulturowej, czym są dla nas dziś idee przeszłości, ile potrafią powiedzieć o motywach naszych publicznych działań tu i teraz?

Nasze studia wyróżnia kompleksowe i interdyscyplinarne podejście do dziedzictwa Śródziemnomorza – przyglądamy się dorobkowi kulturowemu Południa z perspektywy filozofii, kultury i sztuki. Wiemy, że tylko sięgając po wiedzę o kulturze śródziemnomorskiej, możemy zrozumieć siebie i nasz świat, a także jesteśmy zdolni do nowych kreacji.

Zachęcamy do wspólnej drogi w stronę Południa.

Wydarzenie na Facebooku