„Kulturowe Inspiracje: Ramadan 2021” – webinar

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2021-04-13

Pracownia Bezpieczeństwa Kulturowego, działająca w ramach Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas, serdecznie zaprasza na wspólną podróż naukową, w ramach której do czerwca 2021 roku odbędzie się 7 spotkań z cyklu (NIE)BEZPIECZEŃSTWA REGIONU MENA – LABORATORIUM BLISKOWSCHODNIE.

Seminaria online będą związane z sytuacją bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, ale nie tylko… Poza trudnymi geopolitycznymi tematami, w ramach których poruszymy tematykę terroryzmu, kryzysów wewnętrznych, konfliktów i wojen w regionie, pogłębimy wraz z zaproszonymi Gośćmi problematykę społeczną i kulturową.

Będziemy się łączyć z Libią, Kosowem, Irakiem oraz Afganistanem… Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak lata wewnętrznych konfliktów i procesów migracyjnych wpłynęły na los kobiet w regionie, jak wygląda sytuacja w obozach dla migrantów oraz będziemy na bieżąco analizować wydarzenia z regionu MENA.

Serdecznie zapraszamy!
 

 

13.04.2021 r., godz. 20.00

Kulturowe Inspiracje: Ramadan 2021
 

Link do spotkania: Kulturowe inspiracje: Ramadan 2021 – 13.04.2021

Ramadan to dziewiąty miesiąc kalendarza muzułmańskiego oraz jedno z najważniejszych świąt muzułmańskich, które jest świętowane przez 1,8 mln wyznawców. W tym roku rozpoczyna się 13 kwietnia i potrwa do 12 maja, zaś przy tej okazji zapraszamy Państwa na debatę naukową, w ramach której poruszymy temat islamu w kontekście polskim, wewnętrznym oraz międzynarodowym, w tym: Turcji, Palestyny oraz Libii. W spotkaniu wezmą udział:

  • Beata Abdallah-Krzepkowska
  • Elżbieta Deja
  • Dagmara Sulkiewicz
  • Karolina Wanda Olszowska
  • Magdalena El Ghamari

Zapraszamy także do śledzenia mediów społecznościowych:
https://twitter.com/BadanCc
https://www.facebook.com/collegiumcivitas

 

HARMONOGRAM CYKLU:

29.05.2021         Polska aktywność na misjach wojskowych poza granicami kraju

21.06.2021         Bałkanica 2021 – 10 lat projektu bałkańskiego.

Każde spotkanie zaplanowane jest na godz. 18.00