Memory Studies Association 5th Annual Conference: „Convergences”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2021-07-05

Memory Studies Association i Collegium Civitas zapraszają do udziału

 

Memory Studies Association 5th Annual Conference: „Convergences”

5 – 9 lipca 2021
Warszawa (online)

Zakup biletów: https://msaconferencewarsaw.dryfta.com/attendee-registration-tickets

Wydarzenia towarzyszące (1-2.07 bezpłatne): https://msaconferencewarsaw.dryfta.com/102-pre-events/123-open-pre-events

 

Już 5 lipca rozpocznie się coroczna konferencja Memory Studies Association (MSA) – światowego zrzeszenia naukowców i praktyków zajmujących się badaniami nad pamięcią (memory studies), której oficjalnym partnerem jest Collegium Civitas.

W konferencji wezmą udział międzynarodowi eksperci i ekspertki z różnych dziedzin akademickich, którzy w swojej pracy poruszają problematykę pamięci zbiorowej, upamiętniania w życiu codziennym oraz roli historii w przestrzeni publicznej: Ivan Krastev, Olivette Otelle, Michael Rothberg, Emilie Pine. Gościnnie wystąpią także Anne Applebaum i Agnieszka Holland.

Collegium Civitas wśród panelistów reprezentować będą: prof. Marek Cichocki oraz dr Barbara Markowska, zaangażowana także w działalność komitetu organizacyjnego.

Hasłem i jednocześnie motywem przewodnim tegorocznej konferencji MSA są „Convergences”, czyli „Zbieżności”.

Wschodnio- i środkowoeuropejski kontekst zachęca do prowadzenia dyskusji o tym, w jaki sposób można porównać lokalne tradycje upamiętniania i pamiętania z tymi globalnymi. Ponadto jej uczestnicy będą debatować o politycznych, historycznych, instytucjonalnych, biologicznych oraz etycznych aspektach badań nad pamięcią. Zastanowią się też nad tym, w jaki sposób nie-ludzkie, cyfrowe lub analogowe, podmioty wpływają na ludzką pamięć.

Niektóre z wykładów i spotkań będą otwarte dla publiczności – transmisje zostaną udostępnione na Facebooku i YouTube.

1 lipca rozpoczynają się otwarte dla wszystkich PRE-EVENTS, dostępne również dla niezalogowanych gości: https://msaconferencewarsaw.dryfta.com/102-pre-events/123-open-pre-events.

Pełna lista wydarzeń organizowanych w ramach MSA Conference Warsaw 2021 oraz szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na stronie internetowej: https://msaconferencewarsaw.dryfta.com/

Zachęcamy do zapoznania się z programem (https://msaconferencewarsaw.dryfta.com/16246275761/103-main-program) oraz do wzięcia udziału w konferencji!