24-27 sierpnia 2018 r. Model European Union Warsaw

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-08-26

Ciekawa propozycja dla młodzieży i studentów zainteresowanych polityką, dziennikarstwem, Unią Europejską, procesami rządzenia w UE, nawiązywaniem kontaktów z przyszłymi europejskimi przywódcami!

Bringing Europeans Together Association (BETA) e.V organizuje V edycję Model European Union Warsaw. MEUW jest symulacją procesu legislacyjnego Unii Europejskiej. Młodzież oraz studenci z całej Europy, którzy wezmą udział w konferencji, otrzymają role europosłów, ministrów krajowych w Radzie UE oraz dziennikarzy. W trakcie symulacji będzie też możliwość spotkania się z polskimi europosłami.

Uczestnicy symulacji będą debatować nad oryginalnymi propozycjami Komisji Europejskiej. W tym roku będą to dyrektywa NIS oraz PEPP regulacja. Jest to doskonała okazja, aby poznać strukturę i funkcjonowanie UE oraz zdobyć doświadczenie w negocjacjach, wystąpieniach publicznych i rozwinąć swoje umiejętności przywódcze.

Przed rzeczywistą stymulacją uczestnicy będą doskonalić swoje umiejętności podczas specjalnych warsztatów poświęconych m.in. wystąpieniom publicznym, negocjacjom i różnicom międzykulturowym, oraz spotkań z instytucjami UE. Warsztaty zostaną poprowadzone przez honorowych ekspertów. Uczestnicy zapoznają się również z regulaminem obowiązującym podczas sesji plenarnych w PE i Radzie, co umożliwi owocne i płynne debaty podczas symulacji.

Partnerami projektu są Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja Schumana, Miasto Stołeczne Warszawa, Euractiv.pl, Kolegium Europejski oraz Collegium Civitas.

Kiedy i gdzie?
24-27 sierpnia, Collegium Civitas

Więcej szczegółów na stronie www.meu-warsaw.pl oraz www.facebook.com/meuwarsaw.