„Myślenie systemowe – dlaczego warto je wplatać w zajęcia?”- webinar z elementami warsztatowymi

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2023-03-15

Nauczycielki i Nauczycieli szkół ponadpodstawowych
zapraszamy na webinar

Myślenie systemowe – dlaczego warto je wplatać w zajęcia?

15 marca 2023 | godz. 18.00-19.00

Rejestracja: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/mysleniesystemowe

 

Myślenie systemowe pozwala nam dostrzegać luki w wiedzy i sprawdzać spójność naszego myślenia. Nasza wiedza jest zawsze fragmentaryczna, co z jednej strony powoduje duże ryzyko błędów, ale z drugiej daje szansę na dowiedzenie się czegoś nowego. Podczas spotkania będziemy poznawać założenia i niektóre techniki myślenia systemowego. Przedyskutujemy też możliwe sposoby włączania myślenia systemowego do aktywności lekcyjnych.

Prowadzący:

Krzysztof Kasianiuk – politolog, profesor w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych Collegium Civitas. Kierownik HIVE – Systems Collective Design Lab. “Ukąszony” przez cybernetykę i analizę systemową. Zawsze chętny do rozmowy i “szukania dziury w całym”.

Specjalista w zakresie metodologii badań społecznych. Jego zainteresowania teoretyczne obejmują: myślenie systemowe, w tym relację system–otoczenie; samoorganizację, synergię i emergencję; zainteresowania empiryczne zaś – parlamentaryzm i przywództwo w sferze publicznej. Twórca i prowadzący gry (serious games); współpracownik i ekspert publicznych oraz prywatnych instytucji badawczych.