SPOTKANIE ODWOŁANE! – Rok pandemii a kobieca aktywność na Bliskim i Dalekim Wschodzie

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2021-03-08

Uwaga!

Niestety z przyczyn niezależnych od organizatorów spotkanie zostało odwołane!

O nowym terminie poinformujemy najszybciej jak to będzie możliwe.


Pracownia Bezpieczeństwa Kulturowego, działająca w ramach Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi Collegium Civitas, serdecznie zaprasza na wspólną podróż naukową, w ramach cyklu (NIE)BEZPIECZEŃSTWA REGIONU MENA – LABORATORIUM BLISKOWSCHODNIE.

Rok pandemii a kobieca aktywność na Bliskim i Dalekim Wschodzie

08.03.2021 godz. 15.00

 

Link do spotkania – wkrótce.

 

Wszyscy jesteśmy spragnieni wyjazdów oraz możliwości obcowania z innymi kulturami, dlatego serdecznie zapraszamy w wirtualną podróż na Daleki Wschód. Zapachów nie przybliżymy, ale postaramy się nadrobić wrażenia atmosferą oraz kolorami. Zapowiedzią naszego wyjątkowego spotkania niech będą poniższe zdjęcia.

Gościem spotkania będzie Agnieszka Yener.
Dziennikarka z wykształcenia, pilotka i podróżniczka z zawodu, fotografka i miłośniczka luksusu z pasji. Kochająca kulturę Włoch, smaki Grecji i filozofię życia Indii.

Współprowadzące: Agnieszka Bukowska, która opowie o kobietach z perspektywy psychologicznej oraz Magdalena El Ghamari z perspektywy arabskiej.

Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia autorstwa naszego Gościa – Agnieszki Yener

 

 

Seminaria online w ramach cyklu (Nie)bezpieczeństwa obszaru MENA podejmują tematykę związaną z sytuacją bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej, ale nie tylko… Poza trudnymi geopolitycznymi tematami, w ramach których poruszymy tematykę terroryzmu, kryzysów wewnętrznych, konfliktów i wojen w regionie, pogłębimy wraz z zaproszonymi Gośćmi problematykę społeczną i kulturową.

Będziemy się łączyć z Libią, Kosowem, Irakiem oraz Afganistanem… Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, jak lata wewnętrznych konfliktów i procesów migracyjnych wpłynęły na los kobiet w regionie, jak wygląda sytuacja w obozach dla migrantów oraz będziemy na bieżąco analizować wydarzenia z regionu MENA.

Serdecznie zapraszamy!

 

HARMONOGRAM CYKLU:

12.04.2021         Kryzys migracyjny – punkty zapalne 2020 i 2021 roku

29.05.2021         Polska aktywność na misjach wojskowych poza granicami kraju

21.06.2021         Bałkanica 2021 – 10 lat projektu bałkańskiego.