Seminarium „Kultura kraju a strategia walki z COVID19. Czego warto nauczyć się od innych?”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2020-05-28

Katedra Zarządzania Collegium Civitas oraz Koło Naukowe Collegium Procuratio serdecznie zapraszają na seminarium online poświęcone zagadnieniu

 

Kultura kraju a strategia walki z COVID19. Czego warto nauczyć się od innych? 

28 maja 2020

godz. 17.00-18.00

na platformie Teams pod linkiem: https://linkd.pl/umsz

 

Pandemia COVID-19 może być punktem wyjścia do analizy porównawczej strategii przyjętych przez różne państwa i zastanowienia się, jak kultura i cechy społeczeństwa wpłynęły na ich efektywność.

Uważa się, że pandemia wyzwoliła w ludziach zarówno to, co najlepsze, jak i to, co najgorsze. Na pewno odzwierciedliła cechy kulturowe społeczeństwa. Celem seminarium jest przedstawienie dobrych praktyk w zakresie strategii wobec COVID-19 wybranych państw i odniesienie ich do kultury.

Prelegentką będzie dr Wioletta Małota – doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu, specjalizująca się w badaniach różnic kulturowych, w zachowaniach biznesowych i społecznych oraz przywództwie w środowisku wielokulturowym.

Seminarium jest otwarte dla wszystkich chętnych do pogłębienia wiedzy o innych kulturach i sposobach zorganizowania społeczeństw, nie tylko w kontekście obecnej sytuacji.