Służby specjalne w walce z terroryzmem

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2018-11-16

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas we współpracy z Domem Spotkań z Historią zaprasza na seminarium

„Służby specjalne w walce z terroryzmem”

które odbędzie się 16 listopada 2018 r. o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią. Seminarium jest częścią interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.

Cykl ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.

Seminarium 16 listopada zostanie poświęcone roli i zadaniom służb specjalnych w walce z terroryzmem. Działania operacyjne służb specjalnych są jednym z najbardziej kluczowych narzędzi w rozpoznaniu i przeciwdziałaniu zagrożeniom terrorystycznym. Różnorodność mechanizmów wykorzystywanych przez służby dla realizacji tych zadań – od działań rozpoznawczych w cyberprzestrzeni aż po penetrację międzynarodowych sieci terrorystycznych – będą przedmiotem dyskusji zaproszonych gości.

W seminarium wezmą udział:

  • Piotr Niemczyk,
  • Wojciech Szewko,
  • Witold Lewandowski,
  • Krzysztof Liedel.

Spotkanie poprowadzi Paulina Piasecka.

Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

Spotkanie odbędzie się 16 listopada (piątek) 2018 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20. Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.