Spacer po Pradze

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2017-05-12

Centrum Karier Collegium Civitas zaprasza na

SPACER PO PRADZE

który odbędzie się w piątek, 12 maja, o godz. 13.15. Początek w sali 1254 Collegium Civitas (XII piętro PKiN). Po krótkim spotkaniu organizacyjnym udamy się na wycieczkę!

Podczas spaceru po Pradze zobaczymy dzielnicę „najbardziej warszawską, ale najmniej stołeczną”. Z racji mniejszej „stołeczności” tej części miasta, mogły tu istnieć instytucje, które w różnych okresach znikały z lewobrzeżnej Warszawy,  jak wielkie bazary czy świątynie różnych religii i wyznań. Przekonamy się, że stolica Polski jest miniaturą Europy, z jej podziałem na wschód i zachód. Zobaczymy autentyczną, przedwojenną tkankę miejską, uwiecznianą przez wielu filmowców, w tym przez Romana Polańskiego w „Pianiście”.

Przewodnikiem będzie Karol Bulski, mieszkaniec Pragi, miłośnik filmów o Warszawie i architektury warszawskiej. Dziennikarz, tłumacz, aktor-amator. Co tydzień prowadzi audycję w Radiu Praga poświęconą Warszawie prawobrzeżnej i jej ludziom.

UWAGA

Projekt skierowany jest do studentów obcojęzycznych z krajów Europy Wschodniej z przynajmniej podstawową znajomością języka polskiego.

Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: malgorzata.trybuszewska@civitas.edu.pl

Projekt pt. „POLSKI. TO ROZUMIEM!” Nauka języka polskiego i społeczno-kulturowa integracja studiujących imigrantów realizowany w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.