Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas we współpracy z Dom Spotkań z Historią zapraszają na seminarium „Pododdziały kontrterrorystyczne – fizyczne zwalczanie terroryzmu”. Seminarium jest częścią interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
18 stycznia (piątek) 2019 roku o godz. 18.00
w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20.
Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl
Cykl ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.
Seminarium 18 stycznia 2019 r. poświęcone będzie fizycznemu zwalczaniu terroryzmu. Choć polityki współczesnych państw skupione są raczej na zapobieganiu terroryzmowi i działaniach wyprzedzających, komponent fizycznej walki pozostaje koniecznym elementem każdego systemu bezpieczeństwa antyterrorystycznego. Historia powstawania tego komponentu oraz ewolucja narzędzi, taktyk i technik wykorzystywanych w walce z terroryzmem, będą przedmiotem dyskusji na najbliższym spotkaniu w DSH.
W seminarium wezmą udział eksperci z zakresu fizycznej walki z terroryzmem, w tym z doświadczeniem służby w policyjnych i wojskowych jednostkach zajmujących się zwalczaniem terroryzmu.
W spotkaniu udział wezmą:
– Kuba Jałoszyński, emerytowany oficer Policji – były Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP,
– Krzysztof Przepiórka, emerytowany oficer GROM – były dowódca oddziału bojowego,
– Michał Stępiński, emerytowany oficer Policji – były Dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP,
– Tomasz Białek, emerytowany oficer Biura Ochrony Rządu.
Spotkanie poprowadzi Krzysztof Liedel, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem CC.
Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.