Czy terroryzm może być skuteczną metodą walki o swoje cele polityczne? Czy terrorysta może stać się politykiem? Zapraszamy do dyskusji.
Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas (CBnT CC) we współpracy z Domem Spotkań z Historią (DSH) zaprasza na seminarium
„OD TERRORYSTY DO POLITYKA”
które odbędzie się 23 marca 2018 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią. Seminarium jest częścią interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
Cykl ma na celu przybliżenie historii terroryzmu oraz pokazanie jego złożoności z perspektywy różnych nauk: ekonomii, politologii, nauk o bezpieczeństwie, medioznawstwa, literaturoznawstwa, socjologii i psychologii. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji terroryzmu i analogiach pomiędzy wydarzeniami XX wieku a współczesnymi wyzwaniami. Seminarium 23 marca zostanie poświęcone terroryzmowi w ujęciu politologicznym.
Współcześnie występuje ok. 200 różnych definicji terroryzmu, przy czym autorzy większości z nich wskazują na polityczną motywację sprawców przestępstw terrorystycznych. Jednak czy terroryzm może być skuteczną metodą walki o swoje cele polityczne? Czy terrorysta może stać się politykiem? Podczas kolejnego spotkania w DSH przyjrzymy się m.in. historii Irlandzkiej Armii Republikańskiej, Organizacji Wyzwolenia Palestyny, terrorystom lewicowym w Ameryce Południowej i Europie lat 70. i 80.
W panelu dyskusyjnym udział wezmą dziennikarka i polityk, Poseł na Sejm RP Joanna Kluzik-Rostkowska, politolog i ekspert ds. Ameryki Południowej dr Piotr Łaciński oraz ekspert ds. bezpieczeństwa i autor „Encyklopedii terroryzmu” dr Krzysztof Karolczak. Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.
Wydarzenie odbędzie się 23 marca (piątek) 2018 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20. Wstęp wolny.
Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.