Spojrzenia na terroryzm: walka z terroryzmem w cyberprzestrzeni

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-03-22

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas we współpracy z Dom Spotkań z Historią zaprasza na seminarium

„Walka z terroryzmem w cyberprzestrzeni”

22 marca 2019 roku o godz. 18.00

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa

 

Seminarium jest częścią interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.

Seminarium 22 marca 2019 r. poświęcone będzie walce z terroryzmem w cyberprzestrzeni. W zdigitalizowanym świecie organizacje terrorystyczne efektywnie wykorzystują różnorodne metody komunikacji, szkolenia i radykalizacji, także te istniejące w cyberprzestrzeni. Ze względu na fakt, że przeciwdziałanie tym zjawiskom wymaga zarówno ekspertyzy w obszarze IT, teorii komunikacji, a także przebiegu psychologicznych procesów radykalizacyjnych, walka z terroryzmem w cyberprzestrzeni to jedno z najbardziej dynamicznych pól konfrontacji z tym zagrożeniem.

W seminarium wezmą udział eksperci z zakresu strategii walki z terroryzmem, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, przeciwdziałania wykorzystaniu cyfrowego środowiska przez organizacje terrorystyczne dla celów komunikacyjnych, szkoleniowych, propagandowych, radykalizacyjnych i rekrutacyjnych:

Spotkanie poprowadzi Paulina Piasecka, Zastępca Dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem CC.

Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

Spotkanie odbędzie się 22 marca (piątek) 2019 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20.

Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.

 

Cykl „Spojrzenia na terroryzm” ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.