Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas we współpracy z Dom Spotkań z Historią zaprasza na seminarium
„Walka z terroryzmem w cyberprzestrzeni”
22 marca 2019 roku o godz. 18.00
Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, Warszawa
Seminarium jest częścią interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
Seminarium 22 marca 2019 r. poświęcone będzie walce z terroryzmem w cyberprzestrzeni. W zdigitalizowanym świecie organizacje terrorystyczne efektywnie wykorzystują różnorodne metody komunikacji, szkolenia i radykalizacji, także te istniejące w cyberprzestrzeni. Ze względu na fakt, że przeciwdziałanie tym zjawiskom wymaga zarówno ekspertyzy w obszarze IT, teorii komunikacji, a także przebiegu psychologicznych procesów radykalizacyjnych, walka z terroryzmem w cyberprzestrzeni to jedno z najbardziej dynamicznych pól konfrontacji z tym zagrożeniem.
W seminarium wezmą udział eksperci z zakresu strategii walki z terroryzmem, bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, przeciwdziałania wykorzystaniu cyfrowego środowiska przez organizacje terrorystyczne dla celów komunikacyjnych, szkoleniowych, propagandowych, radykalizacyjnych i rekrutacyjnych:
- adw. Maciej Mackiewicz,
- Krzysiek Paradowski,
- Krzysztof Liedel.
Spotkanie poprowadzi Paulina Piasecka, Zastępca Dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem CC.
Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.
Spotkanie odbędzie się 22 marca (piątek) 2019 roku o godz. 18.00 w Domu Spotkań z Historią w Warszawie przy ul. Karowej 20.
Wstęp wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.
Cykl „Spojrzenia na terroryzm” ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.