„Spojrzenia na terroryzm” – Zwalczanie finansowania terroryzmu

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2019-02-15

Seminarium

„Spojrzenia na terroryzm – Zwalczanie finansowania terroryzmu”

 

15 lutego 2018 roku o godz. 18.00

 

Dom Spotkań z Historią

Karowa 20, Warszawa

 

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na seminarium w ramach interdyscyplinarnego cyklu „Spojrzenia na terroryzm”.
 

Cykl ma na celu przybliżenie historii walki z terroryzmem oraz złożoności i wielopłaszczyznowości wysiłków, jakie są potrzebne w przeciwdziałaniu temu zagrożeniu. Spotkania stanowią okazję do dyskusji o ewolucji środków i metod walki, a osią cyklu jest historia terroryzmu i walki z nim w XX w.
 

Seminarium 15 lutego 2019 r. poświęcone będzie zwalczaniu finansowania terroryzmu. Ze względu na wielość źródeł finansowania działalności ugrupowań terrorystycznych (od powiązanej z nim przestępczości zorganizowanej, w tym handlu ludźmi, bronią i narkotykami, przez gromadzenie środków od zwolenników niezaangażowanych bezpośrednio w fizyczne ataki aż po przejmowanie przez organizacje takie jak ISIS zasobów z zajętych terytoriów) jest to niezwykle złożony problem. Odcięcie finansowania stanowi jednocześnie jedno z najbardziej efektywnych narzędzi walki z samym terroryzmem.
 

W seminarium wezmą udział eksperci z zakresu strategii walki z terroryzmem, walki z praniem brudnych pieniędzy i finansowaniem terroryzmu:
– dr hab. Wojciech Filipkowski,
– dr Wojciech Szewko,
– dr Krzysztof Liedel,
Adam Wudarczyk.
 

Spotkanie poprowadzi dr Paulina Piasecka, Zastępca Dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem CC.
 

Po dyskusji panelowej nie zabraknie czasu na pytania od publiczności.

 

 

Wstęp wolny.

Organizatorzy proszą o potwierdzenie obecności na adres: cbnt@civitas.edu.pl.