Spotkanie z posłanką Aleksandrą Gajewską – cykl „Biografia Absolwenta Collegium Civitas”

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2020-03-05

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu „Biografia Absolwenta Collegium Civitas”

 

Spotkanie z Aleksandrą Gajewską

05.03.2020, godz. 16:00
Aula D

 

W ramach cyklu „Biografia Absolwenta” w czasie każdego spotkania zaproszony przez nas absolwent będzie miał okazję przedstawić Wam swoją ścieżkę kariery, opowiedzieć o sobie oraz odpowiedzieć na nurtujące Was pytania.

 

Naszym pierwszym gościem będzie Aleksandra Gajewska – warszawianka, mama Aleksa, działaczka samorządowa, polityczka, posłanka na Sejm IX Kadencji.
Absolwentka Collegium Civitas na kierunku Stosunki Międzynarodowe, ze specjalizacją Dyplomacja Publiczna.

Urodzona w Warszawie, od lat zaangażowana w sprawy mieszkańców stolicy.

Od 2010 roku aktywnie działała w Radzie m.st Warszawy, do której dołączyła jako najmłodsza wówczas radna. Zaangażowanie i bliski kontakt z wyborcami sprawiły, że Aleksandra trzykrotnie była wybierana przez warszawiaków do Rady Miasta, którzy powierzali jej reprezentowanie swoich spraw. W wyborach samorządowych w 2018 roku uzyskała rekordowe poparcie – blisko 33 tysiące osób oddało na nią swój głos.

2019 rok był dla Aleksandry wyjątkowy zarówno pod względem osobistym, jak i zawodowym. W czerwcu została mamą Aleksandra, zaledwie tydzień później wybrano ją na wiceprzewodniczącą Rady m.st. Warszawy, a jesienią wystartowała w wyborach parlamentarnych i dołączyła do grona posłów i posłanek na Sejm IX kadencji.

Jako posłanka zasiada w Komisji Infrastruktury, a także w Komisji Ochrony Środowiska. Szczególnie ważne są dla niej sprawy kobiet, ochrony środowiska i klimatu, a także miast i ich mieszkańców.

 

Wstęp wolny