Studia podyplomowe: „Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka” – spotkanie dla kandydatów

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2021-10-01

Spotkanie otwarte dla osób zainteresowanych

studiami podyplomowymi „Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka”

1 października,  godz. 17.00

Spotkanie na platformie Zoom – kliknij tutaj

 

Nie będą to studia filologiczne, nie będzie to wyłącznie opowieść o starożytności czy jedynie ujęcie historyczne. Przeciwnie, znaczenie śródziemnomorskiego dziedzictwa rozpoznamy przez myśl filozoficzną, praktyki kulturowe i artystyczne, idee, które tworzyły, ale przede wszystkim tworzą wciąż istotę naszego świata. Świata z Morzem Wewnętrznym, na którego brzegach różnicują się smaki, barwy, dzieła artystyczne, języki, myśli, tradycje i praktyki kulturowe.

Czy ów jeden, a tak różnorodny świat może być podstawą śródziemnomorskiej wspólnoty? Szczególnie dziś?

Tę myśl i cel studiów zgodziło się podjąć grono niezwykłych wykładowców, wybitnych znawców specyfiki wszystkich brzegów Morza Wewnętrznego, jego różnorodnej kultury, filozofii i sztuki.

Spotkajmy się w kręgu tych myśli. Może to być jedyna, niepowtarzalna okazja do lepszego poznania sensu naszego istnienia w obecnym świecie.

Podczas spotkania, za pośrednictwem platformy zoom (online) – w piątek, 1 października o godz. 17:00, przedstawimy szczegóły programu studiów „Dziedzictwo śródziemnomorskie. Kultura, filozofia, sztuka” i odpowiemy na Państwa pytania. Wystarczy kliknąć link:

https://zoom.us/j/99017202828?pwd=bmZpMmRLMjZtVktPUGRNN2tqVWFOQT09

Spotkanie poprowadzi kierownik studiów – dr Olaf Kwapis.

Zapraszamy!