Towards a more sustainable future: what can HE Leadership do to get there? – webinar IAU i HETL

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2022-03-29

Zapraszamy na webinar organizowany przez International Association of Universities (IAU) i Higher Education Teaching & Learning Association (HETL)

 

Towards a more sustainable future: what can HE Leadership do to get there?

29 marca, godz. 14:30 – 16:00 CET

Webinar z udziałem Prorektora ds. dydaktycznych Collegium Civitas, dr. dr. Rolanda Zarzyckiego.

Link do rejestracji: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Yb6L71bMQ3aCHMGeBbfUqg

 

Spotkanie „Towards a more sustainable future: what can HE Leadership do to get there?” zgromadzi liderów i ekspertów szkolnictwa wyższego, którzy będą dyskutować na temat strategii i rozwiązań stosowanych przez uczelnie na całym świecie.

Prorektor Zarzycki odniesie się między innymi do swojej publikacji z ostatniego wydania IAU Horizons, na temat Przywództwa na rzecz zrównoważonej przyszłości.

W sytuacji, gdy świat stoi w obliczu różnych kryzysów, niosących ze sobą wiele wyzwań i możliwości, uczelnie wyższe odgrywają znaczącą rolę w globalnym przedsięwzięciu, jakim jest realizacja Celów Zrównoważonego Rozwoju (Sustainable Development Goals (SDGs)) określonych w Agendzie 2030. Przez edukację, badania naukowe, inicjatywy wewnętrzne, działania na rzecz zaangażowania społeczności i kampanie na poziomie lokalnym, krajowym, regionalnym i globalnym, uczelnie wyższe mogą budować zdrowsze, bardziej ekologiczne i sprawiedliwe społeczeństwa.
Po krótkich prezentacjach ekspertów, którzy – tak jak dr dr Roland Zarzycki – publikowali swoje artykuły w ostatnim numerze IAU Horizons, w trakcie sesji odbędzie się dyskusja z udziałem wszystkich panelistów. Przewidziane są także pytania od publiczności.